Хмельничан чекає картка замість субсидії

Уряд запускає пілотний проект із монетизації субсидій
Depo.
15 липня 2016 12:01
ФОТО: depo.ua
Хмельничан чекає картка замість субсидії
Хмельничан чекає картка замість субсидії

Міністерство енергетики та вугільної промисловості спробує зацікавити людей економити енергоресурси, повідомляє Depo.Хмельницький з посиланням на expres.ua.

Замість субсидій мешканцям видадуть електронні "енергетичні картки".  Зараз такий експеримент опрацьовується на рівні трьох міністерств - Міненерговугілля, Мінрегіону та Мінсоцполітики.

Міністр енергетики та вугільної промисловості Ігор Насалик зазначив: "Ми хочемо провести один пілотний проект і запровадити енергетичні картки. Він передбачає, що людина отримує субсидії на цю картку й у подальшому може розраховуватися нею лише за послуги по субсидіях. Якщо в кінці в неї залишаться зекономлені гроші, то потім вона зможе забрати їх готівкою й використати на свій розсуд. Якщо новий проект піде й люди побачать, що за рахунок економії вони можуть отримати кошти (а різниця може становити і 5, і 8, і 10 тисяч гривень за результатами сезону), тоді Україна стане незалежною у плані викристання газу не за 4,5 року, а набагато швидше".

Запланований проект запустять в Калуші Івано-Франківської області. Там міністр енергетики Ігор Насалик був мером.

Згідно з пілотним проектом, заощаджені гроші можна буде використати на обладнання свого помешкання, будівлі енергоефективними засобами. Це означає, що будинок чи квартиру можна буде утеплити або встановити за ці кошти пластикові вікна тощо. 

Більше про події Хмельниччини читайте на Depo.Хмельницький

Слідкуйте за нашими новинами в соцмережах і долучайтеся до наших груп ВКонтакті та