ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

ХАЕС добудують за рахунок поляків

Вже цьогоріч планується відновити експорт електроенергії в Польщу
Depo.
1 серпня 2015 12:48
ФОТО: depo.ua
ХАЕС добудують за рахунок поляків
ХАЕС добудують за рахунок поляків

Третій і четвертий блоки Хмельницької АЕС будуть побудовані за гроші, отримані від експорту електроенергії в Євросоюз, повідомляє Depo.Хмельницький з посиланням на Укрінформ.

"Найцікавіший проект, реалізація якого починається з цього року, - це видача потужностей в енергосистему Євросоюзу. - розповів головний інспектор з ядерної і радіаційної безпеки України Михайло Гашев. - Ми відновлюватимемо лінію на Жешув потужністю 750 кіловольт, по ній надходитиме електроенергія з другого енергоблока ЗАЕС на Польщу, а в майбутньому - з третього блока. За ці гроші ми будуватимемо третій і четвертий блоки Хмельницької АЕС, самі для себе заробимо".

За його словами, до кінця цього року планується завершити капітальний ремонт другого енергоблока Південно-Української АЕС з продовженням терміну її експлуатації. Навесні наступного року буде проведений капітальний ремонт першого і другого блоків Запорізької АЕС.

Крім того, він анонсував введення в експлуатацію в 2017 році першої лінії сховища відпрацьованих ядерних відходів.

"Цього року виділені гроші на проектування сховища відпрацьованих ядерних відходів. Розпочато процес проектування, з наступного року почнуться будівельні роботи», - каже Гашев.

Цьогоріч Україна денонсувала угоду з Російською Федерацією про будівництво заводу з виробництва ядерного палива, а також третього і четвертого блоків ХАЕС, оскільки Росія не виконувала взяті на себе зобов'язання.

Більше новин про енергосистеми та роботу ХАЕС читайте на khm.depo.ua.