Надія на китайців: Коли на Хмельниччині буде якісна дорога

Вже навесні обіцяють дати старт реконструкції міжнародної траси М-12 на ділянці від Голоскова до межі з Вінничиною

Надія на китайців: Коли на Хмельниччині…

Міжнародна автодорога Go Highway, що з'єднуватиме польський Гданськ та Одесу проходитиме через Хмельниччину трасою М-12. Нещодавно відбувся тендер на будівництву частини дороги, в якому перемогла китайська компанія.

Китайці вперше "зайшли" на український ринок з такими послугами. Контракт уклали з компанією Xinjiang Communications Construction Group Co, Ltd.

Роботи обіцяють почати навесні, однак, навіть приблизних термінів у Службі автодоріг Хмельниччини назвати не беруться.

За словами очільника облавтодорівців Петра Гнидюка, спочатку іноземцям треба облаштуватися, звезти необхідну техніку - і тоді вже стартануть. Сподівається, що все це буде з настанням першого тепла.

Розрахований проект на 18 місяців, та чи перериватимуться на зимову негоду кинайці, наразі невідомо. За найоптимістичними прогнозами, шляхопровід має повною мірою запрацювати до початку 2020 року

40 кілометрів сучасної дороги коштуватиме майже 40 мільйонів доларів. Вартість будівельних робіт покриють за кошти Світового банку реконструкції та розвитку, а податок на додану вартість - коштами з держбюджету.

За словами начальника хмельницького відділу комплексного проектування Віктора Биньковського, будівництво сучасної дороги проводитиметься згідно з європейськими вимогами, де особлива увага приділятиметься комфорту та безпеці.

Обіцяють місцями запустити чотири полоси, та здебільшого планується трьохполосний реверсний рух. В населенних пунктах - доволі багато лежачих поліцейських та обмеження тут швидкості - до 50 км/год, замість теперішніх 60.

Самі роботи трактуються як реконструкція.

"В основному, проводитимуться роботи саме з капітального ремонту дорожнього покриття. Пріоритетом тут для нас є безпека учасників дорожнього руху, тому все буде зроблено враховуючи досвід інших країн", - каже Биньковський.

Після закінчення робіт триватиме рік відповідальності підрядника за дефекти, а сума гарантії виконання контракту становить десять відсотків його суми. Контролюватиме весь процес британська компанія.

Начальник Служби автомобільних доріг у Хмельницькій області Петро Гнидюк вірить, що ця ділянка дороги М-12 буде чи не найкращою і єдиною в області, що відповідатиме усім міжнародним стандартам та вимогам.

Китайці мають і другий контракт в Україні, що передбачає реконструкцію і капітальний ремонт 123 кілометрів автодороги М-03 на лінійних ділянках від Полтави до Лубен (коштів у півтора рази більше, ніж на Хмельниччині, а на виконання робіт лише вісім місяців).

Нагадаємо, дорожній проект у Хмельницькій області - частина транснаціонального коридору GО Highway між українськими портами Миколаєва й Одеси на Чорному морі та польськими Гданськ і Гдиня на Балтиці.

В "Укравтодорі" підписали два значних контракти загальною вартістю понад 90 млн доларів в рамках реалізації "Другого проекту покращення безпеки руху та стану доріг", що фінансується за рахунок Міжнародного банку реконструкції та розвитку.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook