Гереги потроху стають до когорти найбільших латифундистів України

Подружжя будівельних рітейлерів придбало ТОВ "Вінницька аграрно-промислова група"
Depo.
14 серпня 2016 18:49
ФОТО: depo.ua
Гереги потроху стають до когорти найбільших латифундистів України
Гереги потроху стають до когорти найбільших латифундистів України

Олександ та Людмила Гереги уклали аграрну угоду на суму 30 млн. дол. США, повідомляє Depo.Хмельницький з посиланням на ubr.ua.

Аграрний бізнес все більше цікавить подружжя будівельних рітейлерів. А липнева угода Герег є однією з найбільших аграрних угод сезону в Україні.

По-суті, покупцями стали Олександр та Галина Гереги, власники мережі будівельно-господарських гіпермаркетів "Епіцентр К".

Відтепер 80% "Вінницької аграрно-промислової групи" належить компанії "Епіцентр К". Сума угоди не була оголошена. Але з урахуванням масштабів компанії з земельним банком в 50 тис. га (на території 13 районів Вінницької та одного району Хмельницької області), 4 елеватори на 250 тис. тонн зерна і майже 200 одиницями імпортної сільгосптехніки, її можна оцінити на рівні $30 млн.

"Вінницька аграрно-промислова група" перебуває на 32-му місці в рейтингу найбільших землекористувачів України.

Нагадаємо, з початку року в Україні це друга за "дорожнечею" покупка.

Перше місце поки займає аграрний холдинг Kernel Андрія Веревського, який на початку року домовився про купівлю в Укргазбанку за $96 млн права вимоги на олійноекстракційний завод "Еллада", що належав групі "Креатив".

Гереги потроху стають до когорти найбільших латифундистів України - фото 1

До слова, нещодавно на батьківщині Олександра Гереги, в місті Городок Хмельницької області, заснована компанія "Агрохолдинг 2012", яку записали на Ірину Лутковську - довіренау особа основного власника "Епіцентру" і члена його громадської організації та політсили місцевого рівня "За конкретні справи".

Зазначена компанія стала активно укладати з аграріями свого регіону договори оренди земельних паїв. Причому, компанія пропонує селянам розривати договори з нинішніми орендарями, обіцяючи їм високі відсотки. Це спровокувало гучний конфлікт на регіональному рівні.

Тепер, схоже, Гереги вирішили змінити тактику і освоїтися в сусідній Вінницькій області.

Читайте також: Найбагатшим з нардепів від Хмельниччини є Герега

Більше про події Хмельниччини читайте на