Генпрокуратура розкрила корупційну схему в поліції Хмельниччини

Перші особи поліції області наживалися на пальному та коштах АТОшників
Depo.
5 вересня 2016 15:04
ФОТО: depo.ua
Генпрокуратура розкрила корупційну схему в поліції Хмельниччини
Генпрокуратура розкрила корупційну схему в поліції Хмельниччини

Генпрокуратура спільно з Нацполіцією викрила службових осіб, які організували та впровадили в роботу корупційну схему розкрадання паливно-мастильних матеріалів, повідомляє Depo.Хмельницький.

Ще з квітня поточного року здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні за ч. 3 ст. 365 ККУ - перевищення влади або службових повноважень працівником правоохоронного органу, якщо воно спричинило тяжкі наслідки, та іншими тяжкими кримінальними правопорушеннями.

"Службові особи керівного складу ГУ НП в Хмельницькій області за попередньою змовою між собою впродовж 2015-2016 років організували та впровадили в роботу корупційну схему розкрадання паливно-мастильних матеріалів (тони пального, а саме бензин марки А-92, А-95 та дизпалива), а також їх подальшого збуту фізичним особам, які призначались на повсякденні потреби структурних і територіальних підрозділів поліції," – повідомляють в Генпрокуратурі.

Генпрокуратура розкрила корупційну схему в поліції Хмельниччини - фото 1

В ході проведення комплексу негласних слідчих і розшукових дій задокументовали осіб, причетних як до впровадження, так і до забезпечення роботи цієї схеми. Також виявили непоодинокі факти розкрадання цими ж працівниками поліції великих сум, спрямованих на закупівлю продовольчих товарів для підрозділів, які перебувають в зоні проведення АТО.

"З метою маскування своєї злочинної діяльності даними особами кожному начальнику територіального підрозділу було доведено вимогу щодо купівлі продуктів та їх кількості, які ті повинні були закупити за свої гроші або кошти "спонсорської допомоги", - пишуть на сайті Генпрокуратури.

Як ми повідомляли, слідчі дії у даному провадженні проводились упродовж останніх трьох днів. До їх проведення були залучені близько 50 осіб з Генпрокуратури, працівників Внутрішньої безпеки Нацполіції трьох областей та два спеціалісти-поліграфісти.

Генпрокуратура розкрила корупційну схему в поліції Хмельниччини - фото 2

Всього проведено 4 обшуки, за результатами проведення яких вилучено велику кількість бухгалтерських документів. У причетного працівника поліції виявлено значну суму готівкових коштів (долари США, євро, гривні), а також велику кількість талонів на пальне. Допитано більше 30 осіб, проведено ряд одночасних допитів, отримано доступ до серверів ГУ НП в області, в ході чого вилучили електронну переписку, пов’язану зі злочинною діяльністю.

Все це підтвердило факти тотального розкрадання палива, а також грошових коштів, спрямованих на потреби бійців АТО.

Слід зазначити, що дана спецоперація проведена успішно, не дивлячись на те, що інформацію про документування протиправної діяльності працівників Головного управління Національної поліції України в Хмельницькій області було "злито".

На даний час у кримінальному провадженні досудове розслідування триває.

Слідкуйте за нашими новинами в соцмережах і долучайтеся до наших груп ВКонтакті та Фейсбук

Більше про події Хмел