Геноцид чи допомога: Що вирішили на Тернопільщині щодо розміщення в області евакуйованих з Китаю

На позачерговій сесії обранці та запрошені говорили про єдине – неможливість прийняти українців в області

Геноцид чи допомога: Що вирішили на Терн…

Депутати облради на позачерговій сесії прийняли заяву до керівництва країни про недопустимість розміщення на території Тернопільської області в селі Конопківка Теребовлянського району в санаторії "Медобори" близько 100 осіб, евакуйованих із Китаю, повідомляє Depo.Тернопіль з посиланням на сайт ОР.

"Ми, депутати Тернопільської обласної ради, не можемо допустити ситуації, яка ставить під загрозу здоров’я і життя   населення області, та вимагаємо від вищих посадових осіб  держави вжити невідкладних заходів реагування", – йдеться в зверненні.

Розглядали на пленарному засіданні одне питання – "Про напружену ситуацію, що складається в Тернопільській області через інформацію, яка набула поширення 17 лютого 2020 року, стосовно намірів Уряду України розмістити на території Тернопільської області в селі Конопківка Теребовлянського району в санаторії "Медобори" близько 100 осіб, евакуйованих із Китаю".

Голова обласної ради Віктор Овчарук, звертаючись до присутніх та виступаючих, закликав не зловживати різними моральними категоріями: "Хотів би застерегти не прикривати поняттями моральності та християнських цінностей непрофесійність, оскільки така підміна загрожує не лише Тернопільській області, а й усій України".

Перший заступник голови обласної ради Василь Деревляний заявив про те, що рішення нинішньої влади поселити евакуйованих у густо населених районах є геноцидом українського народу та наголосив на порушеннях законодавства та дезінформації громади при прийнятті рішень.

Голова облдержадміністрації Ігор Сопель заперечив інформацію щодо погодження розміщення евакуйованих і закликав бути небайдужими. Представники Микулинецької ОТГ висловили йому сумніви у правдивості сказаного.

Начальник управління охорони ОДА Володимир Богайчук заявив, що є чітка позиція щодо неможливості прийняти в області борт з Китаю, а також наголосив на необхідності виділення коштів на створення умов для надання медичних послуг інфікованим хворим.  

Керівник Тернопільського обласного лабораторного центру МОЗ України Оксана Чайчук повідомила депутатів та представників громад, що область не повністю готова для прийняття евакуйованих із Китаю, проте наголосила, що необхідно все зробити, щоб підготуватися для надання таких медичних послуг.

Представник МОЗУ поінформував про те, що мета перебування його з колегами на Тернопіллі – визначення умов, які є в області для прийняття евакуйованих.

Про те, які перипетії відбувалися навколо  рішень щодо прийняття евакуйованих розповів керівник санаторію "Медобори" Василь Мартинюк та зазначив, що без згоди громади очолюваний ним заклад не прийматиме евакуйованих з китайського Уханю. 

Нагадаємо, тим часом на випадок прибуття евакуйованих з Китаю до Тернополя, з місцевої казни виділили гроші на укомплектування госпітальних баз. У Микулинцях напередодні провели позачергову сесію селищної ради, на якій зібралися невдоволені місцеві мешканці. Під тиском розлючених людей начальник санаторію Василь Мартинюк написав заяву, в якій зазначив,  що підтримуватиме рішення громади, а депутати селищної ради одноголосно вирішили, що не хочуть, аби людей з Китаю привезли в "Медобори". І вже з'явилися навіть блокпости "в протест" евакуації з Уханя.

При тому, новий тип коронавірусу 2019-nCoV, який з'явився в Китаї, вже забрав життя 1873 людей у світі. Крім того, через інфекцію в умовах обмежень на свободу пересування перебувають близько 780 мільйонів людей.

Голова ж Львівської ОДА каже, що питання розміщення українців, що прибудуть з Китаю, у Львові чи області не розглядається, одночасно він підтвердив, що аеропорт "Львів" здатний прийняти борт з українцями з Китаю. 

 

 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme