Габінет погрожує Симчишину забрати інфекційну лікарню

На Хмельниччині міська лікарня – єдининий аналогічний заклад, який виконує ще й функції обласної. Епідемія коронавірусу загострила проблему фінансування закладу

Габінет погрожує Симчишину забрати інфек…

Про це заявив на черговому брифінгу голова облдержадміністрації Дмитро Габінет, передає Depo.Хмельницький.

Губернатор розповів про створення спеціальної групи, яка мала б розв'язати фінансові проблеми міської інфекційної лікарні, що стала базовою у лікуванні COVID-19. І напередодні зібралися заступник голови ОДА, директори департаментів охорони здоров’я та фінансів Хмельницької ОДА, зі сторони лікарні – головний лікар, зі сторони Хмельницької міської ради – заступник мера та керівник управління охорони здоров'я.

"Мене обурила позиція міської влади у тому, що проблеми інфекційної лікарні – це не проблема міської влади. Більше того, було сказано, дослівно "заберіть звідти не хмельничан і ми будемо цю проблему вирішувати, - каже Габінет. – Я думаю, що поділ людей на хмельничан і не хмельничан – далеко заведе."

Голова ОДА називає це непрофесіоналізмом посадових осіб виконавчих органів Хмельницької міської ради і вже ініціював процедуру передачі цілісного майнового комплексу комунального підприємства "Хмельницька інфекційна лікарня" Хмельницької міської ради в обласну власність.

Дмитро Габінет розповів, що лише 30 квітня отримав лист про те, що лікарня недоотримала понад 750 тисяч гривень на виплату заробітної плати: "Я одразу прийняв рішення про скликання робочої групи, хоча заклад не є в підпорядкуванні Хмельницької облради та не є в сфері відання Хмельницької ОДА. Всі організаційні дії та забезпечення, згідно чинного законодавства – це зона відповідальності органу місцевого самоврядування, у власності якого ця лікарня знаходиться. А саме – Хмельницької міської ради."

А ще наголосив, що за лютий-квітень з державного та обласного бюджетів, а також за допомогою соціально-відповідального бізнесу для потреб Хмельницької міської інфекційної лікарні було спрямовано понад 10 млн грн. Згадав і про медичну субвенцію у розмірі 114 900  грн для виплати 300% надбавки до заробітної плати у березні.

"Якщо міська влада відмовиться від такого сценарію, тоді ми розпочнемо процес зі створення в рамках Хмельницької обласної лікарні інфекційного відділення, яке забезпечить потреби області, - пригрозив губернатор. – Це, звичайно, потребуватиме певного часу. Тому, аби покрити нагальну потребу у коштах в інфекційній лікарні, ОДА звернулась до облради для виділення на позачерговій сесії необхідної суми. Якщо це не може зробити власник лікарні – Хмельницька міська рада, це зробимо ми".

Нагадаємо, у медиків, що лікують хворих з COVID-19 у Хмельницькому, немає потрійного окладу, лише є муніципальна надбавка. НСЗУ, яка тепер фінансує заклади другого рівня надання медпослуг, виділила на зарплату інфекціоністам суму із зарплатним дефіцитом в 750 тис. грн. І це з розрахунку старих окладів.

Губернатор же гарантував доплати, проте, як ці виплати здійснюватимуться і коли – не уточнив.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"