Фактом спалаху отруєння дітей в Кам'янці займатиметься прокуратура

Паралельно контролюють ситуацію фахівці Держпродспоживслужби

Фактом спалаху отруєння дітей в Кам'янці…

Ситуацію з отруєння більш як півсотні дітей в Кам'янці вивчають прокурори й представники Держпродспоживслужби, повідомляє Depo.Хмельницький.

Вчора розпочли й санітарно-епідеміологічного обстеження готельно-ресторанного комплексу "Ксенія", де проживали й харчувалися діти та дорослі, що зрештою з отруєнням потрапили в лікарню.

"Фахівці ДУ "Хмельницький обласний лабораторний центр МОЗ України" відібрали для лабораторних досліджень  проби харчових продуктів, змиви, проби питної води. Обстежують контактних особи, - йдеться на сайті Держпродспоживслужби. - В осередку захворювання провели заключну дезінфекцію, за контактними встановлено медичне спостереження."

Матеріали за фактом виникнення спалаху передали до прокуратури.

Ситуацію контролюють й фахівці Головного управління Держпродспоживслужби в Хмельницькій області, що працюють у спеціально створеній комісії при міськвиконкомі для причин і умов виникнення спалаху та його ліквідації.

Усього в зазначеному  комплексі було 227 осіб: з Броварів (Київська обл.) – 41 особа, Дніпра – 21, Шостки (Сумська обл.) – 21, Жидачева (Львівська обл.) – 44, Бурштина (Івано-Франківська обл.) – 31, Одеси – 16, Києва - 53.

Держпродспоживслужба з метою попередження поширення інфекційних захворювань серед населення звернулась до  обласних державних адміністрацій у Київській, Івано-Франківській, Дніпропетровській, Львівській, Одеській, Сумській областях та в м. Києві щодо забезпечення  проведення повного комплексу протиепідемічних заходів, у тому числі медичного спостереження за учасниками фестивалю "Перлина Кам’янця", своєчасне виявлення, ізоляцію, госпіталізацію захворілих осіб та надання повного комплексу  медичної допомоги.

Нагадаємо, в Кам'янці зареєстровали спалах захворювання на гостру кишкову інфекцію серед учасників всеукраїнського фестивалю "Перлина Кам’янця", який проходив 19-21 листопада у Кам’янець-Подільському. У фестивалі брали участь понад 1000 дітей з керівниками колективів.

Станом на 22 листопада  2016 р. захворіло 56 осіб, серед яких 48 дітей та 8 дорослих. До інфекційного відділення Кам’янець-Подільської міської лікарні у стані середньої важкості  було госпіталізовано 12 осіб (3 дорослих та 9 дітей) з попереднім діагнозом гострий гастроентероколіт. Вранці 22 листопада 2016 р. в стаціонарі Кам'янця залишилась лише 1 дитина 13-ти років.

А сьогодні 12 "швидких" на залізничному вокзалі Києва забрали 18 отруєних дітей, що поверталися з всеукраїнського мистецького фестивалю "Перлина Кам’янця".

Учасників фестивалю "Перлина Кам'янця", які отруїлися, батьки забрали додому

Раніше повідомлялося, що правоохоронці Кам'янця розпочали досудове розслідування щодо отруєння учасників фестивалю.  

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook