Фахівці Центру розмінування з Кам'янця більше року в АТО

Спеціалісти з приборкування "мовчазної смерті" ще рік тому і не думали, що їх знання пригодяться вдома - на війні

Фахівці Центру розмінування з Кам'янця б…

Завдяки набутому досвіду та постійному навчанню, війну на Донбасі фахівці єдиного в України Центру розмінування ЗСУ зустріли у всеозброєнні. Про це пише Depo.Хмельницький із посиланням на видання "Подолянин".

А народився Центр розмінування з підготовки фахівців для участі в гуманітарному розмінуванні на території Південного Лівану. Це було 14 років тому.

На бойових позиціях бійці уже з квітня минулого року.
За цей час було все. Встигли вони побувати у найгарячіших точках сходу нашої держави і під пекельними обстрілами бойовиків професійно виконати завдання.

За мужність і професіоналізм 15 військовослужбовців Центру удостоєні високих державних нагород. Ордени "Богдана Хмельницького" отримали підполковники Ігор Маматов, Олександр Лісовий, майори Олег Хоптій, Андрій 
Романович, Олександр Мельничук, Вадим Русой, Олексій Шинальський, Юрій Кондратюк, ордени "За мужність" - майор Олександр Крушановський, прапорщик Станіслав Чопик, старшина Олександр Джосак, старший сержант Сергій Бруска, Андрій Олійник, сержант Едуард Іванов, старший солдат Микола Лобода. 

За час перебування миротворців-мінерів в зоні АТО довелося прикривати державні кордони по сусідству з Росією та особливо важливі об'єкти в Чернігівській, Сумській, Харківській областях та АР Крим.

Торік у травні-червні під мінометними обстрілами розміновували міст у районі Рубіжного, а в піонерському таборі, перевіряли місцевість на наявність мінно-вибухових загороджень, аби запустити безпілотник.

Фахівці Центру розмінування з Кам'янця більше року в АТО - фото 1

В складі сил спецпризначення група з Центру прорвалася на територію Луганського аеропорту, де встановлювала мінні загородження, "знімала" саморобні вибухові пристрої.

Інша група саперів першою увійшла в звільнений від терористів Слов'янськ, де ретельно прочесала кожен клаптик місцевості та важливі об'єкти.

Фахівці Центру розмінування з Кам'янця більше року в АТО - фото 2

Не обходилися бійці і без допомоги своїх чотрилапих друзів. Під час виконання бойового завдання і перевірки маршруту мінно-розшукова собака Ларс винюхала міну направленої дії МОН-100, п'ять мінометних мін (82 мм) і реактивний протитанковий гранатомет РПГ-18 "Муха", котрий не спрацював. Усі ці знахідки знешкоджено групою розмінування.

Німецька вівчарка Бренда разом з інструктором, оглядаючи місце падіння літака АН-30, виявила залишки тіл екіпажу.

Встановлювали сапери інженерні загородження на "Савур-Могилі", довелося прориватися і через "гуманітарний коридор" з Іловайська.

"Ми не стоїмо на місці, а постійно розвиваємося, - додає заступник командира по роботі з особовим складом підполковник Богдан БЕРКУТА. - Якщо розпочинали з підготовки цивільних саперів, то нині готуємо по-суті - військових".

Нині в Центрі готують спеціалістів з розмінування, мінування, водолазів-підривників, кінологів.

"У наш штат введено два загони спецпідготовки та загін пошуку й знищення саморобних вибухових пристроїв, - розповідає керівник Центру полковник Володимир РОДІКОВ . - Інструктори, за плечима яких участь у миротворчих місіях, за прискореною програмою готують фахівців для підсилення підрозділів АТО".

Спеціалісти беруть активну участь в АТО. Крім того, на їх базі створено групу, яка працює над проектом із запровадження протимінної діяльності в Україні.

Більше про краян у зоні АТО - на khm.depo.ua

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme