Естонські сапери переймали досвід роботи українських колег в Кам'янці

Найбільше зарубіжних колег цікавив досвід вітчизняних саперів на Донбасі в роботі з боєприпасами часів СРСР
Depo.
21 жовтня 2016 18:37
ФОТО: depo.ua
Естонські сапери переймали досвід роботи українських колег в Кам
Естонські сапери переймали досвід роботи українських колег в Кам'янці

Представники Сил Оборони Естонської Республіки відвідали з робочим візитом Центр розмінування Головного управління оперативного забезпечення ЗСУ в Кам'янці-Подільському та обговорили попередній план заходів військового співробітництва у 2017 році, повідомляє Depo.Хмельницький за інформацією прес-офіцера Андрія Агєєва.

Естонські фахівці ознайомился з основними завданнями українського Центру розмінування, організацією підготовки та виконання завдань з розмінування і пошуку, знешкодження (знищення) вибухонебезпечних предметів та саморобних вибухових пристроїв.

Естонські сапери переймали досвід роботи українських колег в Кам'янці - фото 1

Подивилися й навчальну матеріально-технічну базу під час відвідування планових занять з саперами, водолазами та розрахунками мінно-розшукової служби.
"Представники Сил Оборони Естонської Республіки надали високу оцінку професійній компетентності фахівцям з розмінування, інструкторам, навчальній матеріально-технічній базі, - пише прес-офіцер. - Окремо відзначили планомірність та системність роботи в ході підготовки інструкторського складу та спеціалістів з розмінування."

Враховуючи досвід участі вітчизняних саперів в АТО гості особливо цікавились інформацією про міни та боєприпаси виробництва колишнього СРСР.

Естонські сапери переймали досвід роботи українських колег в Кам'янці - фото 2

"Деталізували інформацію щодо застосування протипіхотних та протитанкових мін, боєприпасів ракетно-артилерійського озброєння, а саме ракет до реактивних систем залпового вогню "Град", "Ураган", "Смерч", - каже Агєєв. -  Запитували про способи, методи та засоби знищення, знешкодження ВНП, СВП, які використовують фахівці Центру розмінування та види СВП, які застосовують незаконні збройні формування в окремих районах Донецької та Луганської областей."

Українські та естонські колеги попередньо домовились про візит українських саперів для взаємного обміну досвідом у вересні-листопаді 2017 року до Інженерної школи та Центру знешкодження ВНП Республіки Естонія. Натомість Естонія направить у Центр розмінування ЗС України своїх фахівців з спеціальним обладнанням для проведення сумісних тренувань.

Естонські сапери переймали досвід роботи українських колег в Кам'янці - фото 3

"Ми обговорили чимало питань, які становили взаємний інтерес щодо питань розмінування місцевості та об’єктів, досягли ряду домовленостей про подальшу співпрацю між Центром розмінування ЗС України та Центрами Сил Оборони Естонської Республіки не лише у 2017-му, але й на наступні роки," - наголошує начальник Центру розмінування полковник Володимир Родіков.

Естонські сапери переймали досвід роботи українських колег в Кам'янці - фото 4

А ще полковник підкреслив зацікавленість щодо проведення естонською стороною поглибленого навчання в інженерних частинах і підрозділах Кам’янець-Подільського гарнізону.

Естонські сапери переймали досвід роботи українських колег в Кам'янці - фото 5

Представники ж Центру знешкодження ВНП та рятувальної служби Естонської республіки запропонували українським колегам створити спільний навчальний курс розрахунків мінно-розшукової служби та водолазів (водолазів-підривників).

Більше про події Хмельниччини читайте на Depo.Хмельницький

Слідкуйте за нашими новинами в соцмережах і долучайтеся до наших груп ВКонтакт