Енергоблок №2 ХАЕС працюватиме у маневровому режимі з 2020 року

Енергоатом" має намір перевести один енергоблок Хмельницької АЕС на можливість роботи в маневровому режимі
Depo.
11 жовтня 2016 19:01
ФОТО: depo.ua
Енергоблок №2 ХАЕС працюватиме у маневровому режимі з 2020 року
Енергоблок №2 ХАЕС працюватиме у маневровому режимі з 2020 року

Для цього буде потрібна модернізація як основного устаткування атомного енергоблоку, так і систем управління турбогенератором, повідомляє Depo.Хмельницький з посиланням на "Уніан". 

Вартість реалізації заходів щодо впровадження даного режиму становить понад 300 млн грн.

За словами директора з виробництва – заступника виконавчого директора з виробництва "Енергоатому" Юрія Шейка для цього буде потрібна модернізація як основного устаткування атомного енергоблоку, так і систем управління турбогенератором та інше.

Для відпрацювання можливості роботи енергоблоку в маневреному режимі дослідна експлуатація блоку проводиться в чотири етапи. "Був проведений перший етап, порушень умов безпечної експлуатації енергоблока не зафіксовано. Планується другий етап - 50 циклів навантажень з березня 2017 по травень 2017 року. В даний час другий блок Хмельницької АЕС зупинений на ремонт, після виходу його з ремонту 29 листопада планується організація цієї роботи. Далі третій етап – 100 циклів навантажень, і 4 етап - 150 циклів навантажень", - сказав Юрій Шейко.

Президент НАЕК "Енергоатом" Юрій Недашковський зазначив, що впровадження маневрених режимів роботи на енергоблоках АЕС може бути здійснено лише після успішного завершення всіх державних експертиз, досліджень, обґрунтувань і необхідної модернізації блоків. "Енергоатом" не відмовляється, а шукає з дотриманням усіх норм, правил і стандартів ядерної та радіаційної безпеки шляхом підвищення ефективності своєї діяльності", - сказав Недашковський.