Енергоблок №1 ХАЕС готують до подальшої експлуатації в надпроектний термін

Термін подальшої експлуатації елементів енергоблока №1 обґрунтований від 10 до 40 років

На Хмельницькій АЕС тривають ремонтні роботи пов'язані з продовженням строку експлуатації енергоблока №1 ХАЕС (ПСЕ Х-1), повідомляє Depo.Хмельницький за інформацією прес-служби підприємства.

Активно ведуться роботи з продовження терміну експлуатації елементів реактора, теплового та біологічного захисту реакторної установки, обладнання 1-го контуру, транспортно-технологічного обладнання. Крім того, на ХАЕС реалізують компенсуючі заходи з підвищення кваліфікації обладнання і сейсмостійкості трубопроводів. Наразі, згідно з графіком, виконуються розрахункові обґрунтування можливості ПСЕ елементів реактора, а також заходи із перепризначення допустимої кількості циклів навантаження, допрацьовується Звіт з періодичної переоцінки безпеки.

Начальник служби надійності ресурсу і продовження експлуатації Євген Мелешко розповів про реалізацію заходів інжинірингового характеру. Загалом таких заплановано (в рамках ПCЕ) - 101. З них 74 вже реалізували, 27 - на завершальній стадії. На даний час виконано роботи із продовження термінів експлуатації і погоджено з Державною інспекцією ядерного регулювання України (ДІЯРУ) рішення щодо будівель і споруд, трансформаторів, турбоустановки, трубопроводів реакторного, турбінного відділень, хімічного та електричного цехів, систем технічної води відповідальних споживачів, кабельної продукції. У рамках проведення планово-попереджувального ремонту (ППР) 2017 року, підготовлені обґрунтовуючі матеріали, які разом з рішеннями про продовження термінів експлуатації наразі проходять експертизу у Державному науково-технічному центрі з ядерної та радіаційної безпеки.

"Роботи з оцінки технічного стану і продовження термінів експлуатації елементів енергоблока №1 виходять на фінішну пряму. Аналізуючи виконане, є підстави впевнено говорити, що термін подальшої експлуатації елементів енергоблока №1 обґрунтований від 10 до 40 років, - наголошує керівник служби.

В рамках виконання робіт з продовження експлуатації заплановано реалізувати низку заходів з підвищення безпеки. Всього таких заходів - 94, з них половину вже виконано.

Ще одна важлива складова програми з ПСЕ - проведення у лютому-березні громадських обговорень (громадських слухань) з питань продовження терміну експлуатації першого енергоблока. Вже сформовано склад представницької групи ХАЕС, до якої увійшли фахівці служби надійності ресурсу і продовження експлуатації, аналізу безпеки, відділу охорони навколишнього середовища, цеху радіаційної безпеки. Завдання групи - донести вичерпну інформацію до населення зони спостереження про роботу енергоблока, його ресурсні можливості, український та світовий досвід у питаннях ПСЕ тощо. Підготовлені відповідні презентаційні матеріали, затверджений графік зустрічей із представниками територіальних громад регіону розташування Хмельницької АЕС.

Нагадаємо, проектний термін експлуатації першого енергоблока ХАЕС вичерпано 13 грудня 2018 року. Нині тривають ремонтні та модернізаційні роботи, які планується виконати за 257 діб. А громадські слухання за рішеннями органів державної влади і місцевого самоврядування Хмельницької та Рівненської областей відбудуться з участю фахівців Хмельницької АЕС у лютому - березні 2019 року.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький