UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

“Енергоатом” шукає 76,8 млрд грн для добудови двох блоків на ХАЕС

Національна атомна енергогенеруюча компанія  планує затвердити до кінця 2020 року проєкт будівництва енергоблоків №3 і №4

“Енергоатом” шукає 76,8 млрд грн для доб…

Національна атомна енергогенеруюча компанія "Енергоатом" планує затвердити до кінця 2020 року проєкт будівництва енергоблоків №3 і №4 Хмельницької атомної електростанції, повідомляє Depo.Хмельницький з посиланням на "Українськм Новини".

За словами т.в.о. президента "Енергоатому" Петра Котина, до кінця поточного року хочемо вийти на етап остаточного затвердження проєкту добудови блоків №3 та №4 Хмельницької АЕС. Завершення будівельних робіт на обох блоках планується у 2025 році.

Котин підкреслив, що загальна вартість добудови складе 76,8 млрд грн у поточних цінах. Як джерела фінансування цього проекту "Енергоатом" розглядає різні варіанти, у тому числі власне інвестування, залучення кредитів вітчизняних і зарубіжних банків.

"Також нами були проведені переговори із зарубіжними партнерами: компаніями Korea Hydro & Nuclear Power (KHNP), Китайською національною ядерною корпорацією (CNNC), чеською Škoda JS. Було підготовлено спеціальний законопроєкт "Про розміщення, проєктування та будівництво енергоблоків №3,4 ХАЕС". Він був схвалений на засіданні уряду ще влітку минулого року, але поки не розглядався Верховною Радою", – зазначив Котин.

Він додав, що прийняття закону є ключовим елементом для початку робіт з добудови блоків. Зокрема, законопроєктом передбачена локалізація в Україні виробництва обладнання для станції до 70%, що на етапі будівництва дасть десятки тисяч нових робочих місць.

Нагадаємо, днями в.о. міністра енергетики Ольга Буславець заявила, що Україна взагалі не розглядає реалізацію проекту "Енергетичний міст "Україна – Європейський Союз", який включав добудову третього та четвертого блоків Хмельницької АЕС.

А перед тим президент висловив впевненність щодо можливості добудови третього та четвертого блоків ХАЕС. 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"