Електрику можна досить просто економити

Експерти переконують, що так можна врятуватися від великих рахунків
Електрику можна досить просто економити
Електрику можна досить просто економити

Вартість електроенергії суттєво зросла, відтак споживачам таки доведеться економити, повідомляє Depo.Хмельницький з посиланням на 24канал.

Тим більше, що окрім вересневого зростання, з 1 березня 2017 року знову подорожчає ще в 3,5 рази.

"Економити таки доведеться," – каже експерт зі сталого домогосподарства Галина Гупан.

Насамперед треба визначитися, де ми споживаємо електроенергію найбільше.

Електрику можна досить просто економити - фото 1

Як не дивно це звучало б, але одним з найпотужніших засобів з побутової техніки є фен. І, наприклад, влітку його можна не використовувати.

Лампочки. Замініть лампи розжарювання на енергозберігаючі (світлодіодні LED). Вони міцніші та надійніші за звичайні, функціонують довше і не залежать від частих перемикань. Економія може сягати 50-80%.

Двозонний лічильник. Для оплати рахунків за електроенергію використовуйте саме такий лічильник. У випадку розрахунку за двозонним лічильником нічний тариф, значно нижчий ніж в день.

Приготування їжі. Усе досить просто: при готуванні каструлю накривайте кришкою. Також конфорка має відповідати розмірам того, що вона нагріває.

Чайник. Нагрівайте стільки води, скільки вам потрібно. І не забувайте про це "правило". Бо кожен раз, коли чайник закипає, за словами експерта Галини Гупан, витрачається 100 грамів вугілля і приблизно 26 копійок за нинішніми тарифами. Своєчасно відчищайте накип із чайника. Це дозволить йому нагріватися швидше.

Режим очікування. Якщо йдете з квартири більш, ніж на 12 годин є сенс повимикати з розеток пристрої. Бо режими очікування – це орієнтовно 7-8% від квитанції за електроенергію.

"Ми робили експеримент. Працівники однієї компанії місяць вимикали монітори, коли виходили на обід і була дуже помітна різниця," – розповідає Галина Гупан.

Побутові речі. Холодильник варто поставити на кухні подалі від плити, нагрівача, колонки чи бойлера, батареї та прямих сонячних променів, а сучасні пристрої для приготування їжі, наприклад, мультиварки, дають змогу готувати 2-3 страви одночасно, що зберігає як газ, так і електроенергію.

Пральна машинка. Періть при низькій температурі. Мало хто знає, що прання при високих температурах "їсть" у рази більше електрики. Для побутового прання використовуйте температурний режим 30-40 градусів.

Це далеко не всі можливості економити, проте - варто задуматися.

Більше про події Хмельниччини читайте на Depo.Хмельницький

Слідкуйте за нашими новинами в соцмережах і долучайтеся до наших груп ВКонтакті та