Екологи вимагають зупинити роботу Понінківської картонно-паперової фабрики
Природоохоронці підготували адміністративний позов до суду щодо скиду підприємством зворотних вод у річку Хомора
Держекоінспекція в Хмельницькій області підготувала позов до суду про призупинку діяльності ТОВ "Понінківська картонно-паперова фабрика-Україна", передає Depo.Хмельницький.
За результатами останньої перевірки було зафіксовано перевищення скиду гранично-допустимих концентрацій по деяким забруднюючим речовинам у річку Хомора. Відтак, природоохоронці підготували адміністративний позов до суду про призупинку діяльності ТОВ "Понінківська картонно-паперова фабрика - Україна" в частині скиду зворотних вод у річку Хомора.
Впродовж 2017-2019 роківекологи встановили, що ТОВ "ПКПФ-Україна" здійснює скид забруднюючих речовин зі зворотними водами підприємства у річку Хомора. Окрім того, експлуатація очисних споруд здійснювалась з порушенням Технологічного регламенту очистки вод на позаплощадних очисних спорудах; скидання забруднюючих речовин із зворотними водами здійснювалось з перевищенням встановлених нормативів гранично допустимого скидання забруднюючих речовин зі зворотними водами у річку; встановлено погіршення якості поверхневих вод Хомори у контрольному створі 500 м. нижче скиду зворотних вод в порівнянні із пробами води, що відбирались 100 м. вище скидання зворотних вод підприємства.
При цьому, у всіх випадках інструментально-лабораторного контролю Інспекцією постійно фіксувалось погіршення якості поверхневих вод у річці Хомора. У більшості досліджуваних пробах, які відбирались в рамках моніторингу водного об’єкту, також спостерігалось перевищення нормативів гранично допустимих концентрацій по вмісту органічних речовин за ХСК, БСК5. Рідше фіксувались випадки перевищення ГДК по завислих речовинах, нафтопродуктах, азоту амонійному. При цьому найбільші значення були характерні для теплого періоду року.
Також слід відзначити, що візуальні спостереження за водністю річки Хомора, свідчили про пониження рівнів води у водному об’єкті протягом 2016-2019 років. Такі коливання рівнів води у річці призводять до її нестабільних гідрологічних характеристик особливо в період літньо-осінньої межені, що в свою чергу призводить до зниження асимілятивної здатності водного об’єкту в цілому.
Нагадаємо, днями на Житомирщині у Хоморі вимерла уся риба. Найімовірніше "постаралося" підприємство з Хмельниччини. Збитки сягнули майже 22 млн грн.
Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький