ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Екологи на Хмельниччині пильнують первоцвіти

Екологи провели рейдові перевірки в місцях збору, транспортування та збуту Червонокнижних рослин

Depo.
14 березня 2018 20:32
ФОТО: depo.ua

Наприкінці лютого в області стартувала природоохоронна акція "Первоцвіт" з метою посилення заходів державного нагляду (контролю) щодо збереження ранньоквітучих об'єктів рослинного світу, передає Depo.Хмельницький за інформацією сайту природоохоронців.

"Незважаючи на постійну роз'яснювальну роботу серед населення, в тому числі і через ЗМІ, фактів порушень вимог природоохоронного законодавства в галузі збереження ранньоквітучих об'єктів рослинного світу, на жаль, не стає менше," - константують в обласній Держекоінспекції.

У період з 8 по 11 березня екологи провели рейдові перевірки в місцях збору, транспортування та збуту Червонокнижних рослин і виявили правопорушення придбання та збуту рослин. На правопорушників складені протоколи про адміністративні правопорушення за ст.88-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, які направлять до судових органів для подальшого розгляду.

Державна екологічна інспекція у Хмельницькій області закликає своїх громадян бути свідомими та упередженними, не знищувати природу рідного краю, а також піклуватися про збереження фітоцинозів, задля наших майбутніх нащадків, щоб ми могли милуватися цією красою й надалі. Тому, не потрібно зривати ранньоквітучі рослини, не торгувати ними та не купувати.

Нагадаємо, якщо торгівля дикорослими рослинами відбувається на території ринків або торгівельних майданчиків, правопорушники підлягають відповідальності по ст.159 КУпАП (порушення правил торгівлі на ринку) передбачає попередження або накладення штрафу в сумі від 17 до 51 гривні.

У випадках, коли торгівля такими рослинами відбувається за межами ринку, правопорушники підлягають відповідальності по ст. 160 КУпАП (торгівля з рук у невстановлених місцях) тягне за собою відповідальність накладення штрафу в сумі від 17 до 119 гривень із конфіскацією предметів торгівлі або без такої.

Більше про події Хмельниччини читайте на Depo.Хмельницький

Приєднуйтеся до нашої групи у Facebook