На Хмельниччині триває операція "Первоцвіт"

Правоохоронці наголошують на недопустимості нищення чевонокнижних рослин та нагадують про відповідальність 

На Хмельниччині триває операція "Первоцвіт-2018", інформує Depo.Хмельницький з посиланням на СК ГУНП в області.

З метою попередження несанкціонованої торгівлі рідкісними рослинами, з 12 лютого по 30 квітня 2018 року на території України проходять профілактичні заходи під умовною назвою "Первоцвіт-2018". У цей час будуть відпрацьовуватись ринки та інші місця торгівлі, а також місця де може проходити несанкціонована торгівля рідкісними видами ранньоквітучих, ендемічних, реліктових та інших рослин занесених до Червоної книги України.

Торгівлю рослинами, занесеними до Червоної книги України, незалежно від того, були вони зібрані торгуючими власноруч чи ні, заборонено на підставі ст.12 ЗУ "Про охорону навколишнього середовища" і ст.9 ЗУ "Про тваринний світ".

Якщо торгівля дикорослими рослинами відбувається на території ринків або торгівельних майданчиків, правопорушники підлягають відповідальності по ст.159 КУпАП (порушення правил торгівлі на ринку) передбачає попередження або накладення штрафу в сумі від 17 до 51 гривні.

У випадках, коли торгівля такими рослинами відбувається за межами ринку, правопорушники підлягають відповідальності по ст. 160 КУпАП (торгівля з рук у невстановлених місцях) тягне за собою відповідальність накладення штрафу в сумі від 17 до 119 гривень із конфіскацією предметів торгівлі або без такої.

"Закликаємо громадськість проявити свідомість - не зривати, не продавати і не купувати перших весняних квітів!", - звертаються правоохоронці.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Мітки: #поліція