Дунаєвеччині загрожує екологічна катастрофа

Підприємець перетворив село Чембарівку на гнійну яму
Depo.
14 липня 2016 11:39
ФОТО: depo.ua
Дунаєвеччині загрожує екологічна катастрофа
Дунаєвеччині загрожує екологічна катастрофа

Мешканці Чембарівки, що на Дунаєвеччині, вже кілька тижнів поспіль потерпають від їдючого запаху свіжого курячого посліду та свинячого гною, що розвівається над селищем, повідомляє Depo.Хмельницький з посиланням на ПЦ.

Десятки тонн відходів лягли смердючими кучугурами на межі пшеничного поля, сховані від людського ока у лісосмузі в безпосередній близькості до людських обійсть та городів. Перші КРАЗи вивантажилися непомітно для селян.

Проте свіжий послід – не голка, його в лісосмузі не сховаєш, а здохлятину,  котру, за словами місцевих мешканців, підприємець вивозить разом із курячим послідом,  лиси та здичавілі собаки розтаскують по селу.

Після сутички із місцевими мешканцями підприємливий чоловік до Чембарівки відходи своїх курників та свинарників возити перестав. Натомість аналогічні сюрпризи у лісосмугах поблизу своїх помешкань та городів почали знаходити мешканці довколишніх сіл. Проте і Чембарівку залишив не надовго.

Чембарівчани, обурені зухвалістю місцевого підприємця звернулися зі скаргою до місцевої влади.

Голова місцевої об’єднаної територіальної громади в свою чергу звернулася до Держекоінспекції в області. Та марно.

Раніше втручатися, упереджувати подібні випадки та карати порушників було в повноваженнях, зокрема, і Держекоінспекції. Зі зміною законодавства – свіжий гній на полі в безпосередній близькості з людськими садибами – більше не клопіт екологічних інспекторів. Впливати і упереджувати подібні проблеми відтепер вправі лише Держпродспоживслужба у Хмельницькій області. Однак впродовж кількох днів до них достукатися так і не вдалося. Телефон не відповідає.

Більше про події Хмельниччини читайте на Depo.Хмельницький