Другим найдавнішим в Україні водограєм у ТОП-12 є сільський фонтан з Хмельниччини
Малієвецький фонтан "Левова паща", що в Дунаєвецькому районі, збудували ще у XXVII столітті
- Хмельницький
-
22 липня 2020 13:15

Видання Ukrinform склало ТОП-12 найстаріших фонтанів України, повідомляє Depo.Хмельницький.
У Маліївцях в старовинній садибі далеко від суєти розташована "Левова паща". У невеликому подільському селі водограй побудували ще в XVII столітті в садибі графів Орловських. Фактично то є джерело питної води з барельєфом лева та невеликим басейном.
Особливістю є й те, що працює він до цих пір – для української глибинки випадок майже унікальний. Розташований він у великому ландшафтному парку, форма якого колись нагадували кленовий листок. А займає він площу більш як 17 гектарів. Парк з’явився завдяки відомому європейському паркобудівничому тих часів Д. Макклеру та майстру-садівнику Д. Клігеру.
Довідка. У 1788 році Ян Онуфрій Орловський закладає шикарний палац у с.Маліївці, для будівництва якого запрошує вагомих на той час архітекторів - італійця Доменіко Мерліні і його учня Якова Кубицького. Палац постав у стилі раннього французького класицизму, а в його основу покладено класицистичну концепцію архітектора А. Палладіо з використанням стиля французьких резиденцій часів Людовика XVI.
У ХХ столітті від родини Орловських палац разом з парком переходить останньому власнику - Ксаверію Францишеку. У 1917 році маєток націоналізували. Був намір навіть розібрати палац, але завдяки місцевому лікарю Е. Селецькому, дружина якого була родичкою Куйбишева, унікальну пам'ятку вдалося врятувати.
Зараз в стінах колишнього палацу дитячий протитуберкульозний санаторій. 29 вересня 2009 року свій колишній родинний маєток у Маліївцях вперше відвідав правнук останнього власника палацу Каспер Красіцький.
Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький
Всі новини на одному каналі в Google News
- 23:35У Державній службі зайнятості розповіли, які спеціальності зараз найбільше затребувані
- 21:25 Міненерго фактично у всіх областях вводить відключення світла
- 09:50До 15 років тюрми загрожує жителю Хмельниччини, що кілька разів вдарив викруткою в груди свого знайомого
- 21:32Адвокат з Хмельницького налагодив схему незаконного переправлення чоловіків через держкордон
- 20:50Паспорт громадянина України у формі ID-картки: детально про головне
- 16:16На Хмельниччині сталася ДТП за участі чотирьох автомобілів
- 12:25В одній з шкіл на Хмельниччині дітям в їдальні подали їжу з уламками скла
- 22:42Хмельниччина стала пілотною областю у Всеукраїнському проєкті з підвищення рівня безпеки територіальних громад
- 22:02У Хмельницькому лікаря звинувачують у смерті пацієнтки
- 20:44 В Україні стартував новий епідемічний сезон захворюваності на грип, COVID-19 та інші ГРВІ
- 20:20Обшуки у Почаївській лаврі: Що шукають правоохоронці
- 15:50Нічна атака: Як працювала ППО на Хмельниччині
- 15:28Українцям треба перереєструвати права власності на нерухомість
- 10:02Дефіцит "синіх комірців" і скептичні прогнози великих роботодавців - результати опитування
- 20:48 Завдяки СБУ, яка викриває кротів-навідників, наші міста мають електрику, - експерт
- 20:15Оформлення біометричних паспортних документів у Хмельницькому: Що потрібно знати
- 12:37 16 українських міст отримали звання "Місто-Герой" Відео
- 20:24Що таке автообзвон і як він допоможе бізнесу Актуально
- 14:47Найкращі роутери 2025 року Інновації