UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Друга хвиля: У квітні на Хмельниччині мають запрацювати медичні гарантії

Пацієнтам обіцяють гарантовані безкоштовні медпослуги первинної, амбулаторно-поліклінічної, стаціонарної допомоги, а також екстреної, паліативної медичної та реабілітації

Друга хвиля: У квітні на Хмельниччині ма…

Про це йшлося на нараді з підготовки до укладення договору з НСЗУ в рамках впровадження програми медичних гарантій з 2020 року, передає Depo.Хмельницький.

До контрактування з НСЗУ в області готові близько 85% спеціалізованих медичних закладів. Станом на 20 лютого 37 медзакладів, що надають спеціалізовану медичну допомогу, подали пропозиції до Національної служби здоров’я України для укладання контрактів. Загальна кількість цих пропозицій про обслуговування населення за програмою медичних гарантій у 2020 році за різними групами послуг – понад 220.

За словами директорки Західного міжрегіонального департаменту НСЗУ Мар’яни Возниці, Хмельниччина дуже активно включилася в цю роботу, а тому можна сподіватися, що всі 50 спеціалізованих закладів області встигнуть до 28 лютого подати заявки на контрактування з НСЗУ.

У НСЗУ ж переконують, що головною філософією реформи охорони здоров'я на цьому етапі є зміна вектору фінансування. Обіцяють безкоштовну медицину і, до того ж, якісну. Краянам, аби скористатися усім спектром безкоштовних медпослуг, потрібно одне - підписати декларацію з сімейним лікарем. Для отримання гарантованої безоплатної екстреної невідкладної допомоги взагалі ніякий договір непотрібен. Її обіцяють надавати усім без винятку. Правда, які випадки вважатимуть екстреними, поки визначають.

 

Що ж до самих лікарень, які потрапляють у своєрідну зону ризику і можуть не встигнути вчасно оформити документи, а їх таких в області майже 10%, то в НСЗУ їм обіцяють персональний супровід.

 

В області наразі функціонує 38 закладів охорони здоров’я вторинної (спеціалізованої) медичної допомоги: 20 центральних районних лікарень, 7 хмельницьких, 4 кам’янець-подільських міських за­кладів, спеціалізована медико-санітарна частина м. Нетішин, а також 4 район­них лікарні (Староушицька та Орининська Кам’янець-Подільська, Чорноострівська, Грицівська), Полонський клініко-діагностичний центр та Шепетівська залізнична лікарня.

У 2020 році Національна служба здоров'я України буде проводити оплату медичних послуг закладів охорони здоров’я згідно з підписаними договорами лише за виконання таких умов:

- автономізації (перетворення у комунальне неприбуткове підприємство);

- комп’ютеризації та підключення кожного робочого місця закладу до центральної бази даних електронної системи охорони здоров’я eHealth, адміні­стратором якої є ДП "Електронне здоров’я", через одну з її медичних інфор­маційних систем. Коректність, своєчасність та обсяг внесеної до бази інфор­мації впливатиме на розмір оплати від НСЗУ;

- наявності у закладі діючих ліцензій на провадження господарської діяль­ності з медичної практики, стратегічного плану розвитку лікарні, затвердже­ного фінансового плану на наступний період, укладеного нового колективного договору.

Для отримання можливості укладення договору з Національною службою здоров'я України за тим чи іншим пакетом послуг заклад має підтвердити спроможність надавати медичні по­слуги, що відповідають специфікації до послуг та умовам закупівель відповідно до переліку проєктів пакетів медичних послуг.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme