Дослідження: Що додало сили мурахам

Спеціалісти з Японії і Франції знайшли пояснення велитенській силі мурах

Дослідження: Що додало сили мурахам…

Про це пише Frontiers in Zoology, передає Depo.Хмельницький.

Мурахи - одна з найуспішніших груп тварин на планеті, що мешкає де завгодно: від помірної грунту до тропічних лісів, пустельних дюн і кухонних прилавків. Вони соціальні комахи, і їх вміння працювати в команді вже давно вважається одним з ключових факторів, що ведуть до їх успіху. Відомо, що мурахи здатні піднімати або перетягувати предмети, у багато разів перевищують їх власну вагу, і переносити ці предмети назад в свою колонію.

Дослідники з Окінавського інституту науки і технологій Університету аспірантів (OIST) і Університету Сорбонни в Парижі з'ясували, чому окремі робочі мурахи такі сильні, зробивши рентгенівські знімки і створивши тривимірні моделі їх грудної клітини - центральної одиниці їх тіла - щоб проаналізувати їх м'язи і внутрішній скелет.

На їхню думку - втрата польоту робочих мурах безпосередньо пов'язана з еволюцією більшої сили.

 

Професор Еван Економо, який очолює відділ біорізноманіття та біосложності OIST каже: "Ми завжди припускали, що втрата польоту допомогла їм оптимізувати роботу на землі, але нам ще багато чого належить дізнатися про те, як це досягається".

Люди можуть часто мріяти про те, щоб літати, але реальність така, що крила накладають серйозні обмеження на статуру. У літаючих комах м'язи крил займають більшу частину грудної клітки - іноді більше 50%. Це означає, що інші м'язи, які використовуються для підтримки і рухи голови, ніг і живота, обмежені і притиснуті до екзоскелету. Як і сподівалися науковці, втрата польоту дозволила чітко перебудувати грудну клітку.

"Усередині грудної клітини робочого мурахи все прекрасно інтегровано в крихітний простір, - константував доктор Крістіан Петерс. - Всі три групи м'язів збільшилися в обсязі, що дало цим комахам більше сили і потужності. Також змінилася геометрія м'язів шиї, які підтримують і рухають голову. І внутрішнє кріплення м'язів змінилося".

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"