"Доріжка", "павук", "телевізор": З якими снастями краще не з'являтися на рибалці

Захоплюються рибалкою чимало чоловіків. Проте далеко не всім відомо, чим можна, а чим заборонено ловити рибу

"Доріжка", "павук", "телевізор": З якими…

За даними соціологічних досліджень, кожен третій українець не проти провести вільний час на природі з вудкою. Depo.Хмельницький вирішив нагадати любителям риболовлі з якими снастями не можна виходити до водойм, аби замість улову не "нарибалити" на штраф.

Риболовля – одне з наймасовіших захоплень людства. Це хобі вважається прерогативою чоловіків, але до них приєднується все більше жінок. Проте не так вже й рідко трапляються випадки коли рибалки, перебуваючи на водоймі, використовують заборонені знаряддя лову.

Згідно Правил любительського і спортивного рибальства, забороняється лов водних біоресурсів із застосуванням вибухових та отруйних речовин, електроструму, колючих знарядь лову, вогнепальної і пневматичної зброї (за винятком гарпунних рушниць для підводного полювання), а також промислових та інших знарядь лову, виготовлених із сіткоснастевих чи інших матеріалів усіх видів і найменувань. Крім того, заборонено здобувати рибу способом багріння, спорудження гаток, запруд та спускання води з рибогосподарських водойм.

До найбільш поширених серед порушників заборонених знарядь лову належать:

- ятір (сітка, виготовлена з плетених вербових прутів або дроту, натягнута на обруч);

- "доріжка" (волосінна зяброва сітка, яка випускається у воду і витягується на гумовому амортизаторі);

- "павук" (розміром більше 1х1 метрів, з вічком понад 10 міліметрів);

- "парашут" (конусоподібна мережева снасть, діаметром від 5 до 10 метрів, по периметру якої розташовані свинцеві грузила. Застосовують, як правило, на швидких річках, перекатах, накидаючи на обрану ділянку акваторії, по грузилам затягується мотузка і риба опиняється в сітці);

- "екран" або "телевізор" (маломірна прямокутна зяброва сітка з поплавками по верхньому ряду і вантажем внизу. Запускається у воду і витягується з водойми на гумовому амортизаторі);

- "косинка" (різновид "телевізора" трикутної форми, використовується переважно для підлідного лову риби біля дна);

- будь-які промислові відціджуючі (неводи, бредні, волока) і ставні (тристінки, путанки) сітки;

- острога або ость (подоба вил із зазубреними вістрями);

- перемет (донна снасть з гострими гачками, які прив'язані до шнурів);

- драч (колюче знаряддя для вилову методом багріння, наварені на важку блешню великі гострі гачки. Більша частина риби, що потрапила на драч, зривається і гине від отриманих ран);

- електровудка (пристосування для видобутку риби у водоймах за допомогою потужного електророзряду. В залежності від потужності, це знаряддя лову здатне знищити все живе - від риби та ікри до планктону і найдрібніших мікроорганізмів в радіусі від 5 до 20 метрів).

Любительський лов риби дозволяється зимовими вудками із блешнею вертикального блешніння з гачком не більше №10, мормишкою, наживною і живцевою снастями. Загальна кількість гачків на водоймах загального користування не повинна перевищувати п'яти на рибалку, а на водоймах, де впроваджено платне рибальство – не більше десяти на одну особу.

За недотримання норм передбачена адміністративна відповідальність – штраф від 34 до 680 грн. Крім нього нараховуються збитки за кожну виловлену рибину.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme