ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Абітурієнти цьогоріч подаватимуть документи на вступ до вишу лише через інтернет

Торік електронною системою скористалося 35% абітурієнтів
Depo.
14 березня 2016 17:20
ФОТО: depo.ua
Абітурієнти цьогоріч подаватимуть документи на вступ до вишу лише через інтернет
Абітурієнти цьогоріч подаватимуть документи на вступ до вишу лише через інтернет

 Подаючи документи через інтернет, абітурієнти заощадять час і гроші — не потрібно виходити з дому, кудись їхати, повідомляє Depo.Хмельницький з посиланням gazeta

У далекому селі може не бути вдома інтернету. Але до найближчого доступу до мережі абітурієнту все одно простіше дістатися, ніж до ВИШу.

У попередні роки найбільше заяв абітурієнти несли в перший тиждень роботи комісії. "Коротший термін прийому документів дасть можливість відпочити викладачам, які працюють у приймальних комісіях" — каже Інна Совсун, перший заступник міністра освіти і науки.

Через приймальні комісії подаватимуть документи люди з обмеженими фізичними можливостями, учасники АТО, представники деяких інших категорій.

Також є кілька особливостей цьогорічної вступної кампанії.

Не буде позаконкурсного вступу для деяких категорій абітурієнтів, як то в минулі роки для дітей шахтарів.

У заявці на вступ абітурієнт вписує 15 спеціальностей. На першому місці — найбажаніша, на останньому — та, на яку найменш хоче потрапити. Якщо вистачить балів, за першу хвилю його зарахують на найбажанішу спеціальність. Якщо балів забракне, то на другу — за рахунком у його списку. Торік абітурієнт міг подавати документи не більш як до п'яти університетів на 15 спеціальностей. Цьогоріч можна подавати документи до 15 навчальних закладів. 

Зараз мінімальний бал для вступу дорівнює 100. Лише кілька українських університетів висувають жорсткі вимоги на етапі конкурсного відбору. Наприклад, у Києво-Могилянській академії вступні бали на 20–40 вищі, ніж в інших навчальних закладах. На деякі спеціальності треба набрати 180 балів.

Кількість бюджетних мість не набагато, але скоротяться. Зменшуються держзамовлення через демографічну ситуацію — з кожним роком меншає абітурієнтів.

Цього року в приймальну комісію подають документи лише пільгові категорії абітурієнтів і ті, хто вступає на творчі спеціальності — театральну, хореографічну, художню, фольклорну та інші.

Більше про події Хмельниччини читайте на Depo.Хмельницький