Доісторичну губну помаду розкопали китайські археологи

Стародавні жінки використовували в як губну помаду натуральний продукт з серця корови

Доісторичну губну помаду розкопали китай…

В Китайській академії наук оприлюднили результат археологічних розкопок в районі кладовища Сяохе (Xiaohe) на північно-заході Китаю, повідомляє  Depo.Хмельницький з посиланням на naked-science.

У числі знахідок виявилася давня косметика, вік якої налічує 3,5–4 тис. років. Зокрема, були виявлені палички губної помади, якою користувалися доісторичні жителі цієї території. Зроблена губна помада була з коров'ячих сердець.

"У ході попередніх розкопок тут неодноразово знаходили різні вироби, проте виявлення органіки – справжнє відкриття, оскільки такі речі рідко зберігаються", – пояснює професор коледжу гуманітарних та соціальних наук при Університеті Китайської академії наук Янь Імін.

Палички губної помади близько 6,5 см в довжину і 0,9 см в діаметрі були виявлені в шкіряних сумках-"косметичка" поряд з муміфікованими жіночими останками. На думку вчених, помада служила не тільки для розмальовки особи, але і як похоронну реліквію.

Комп'ютерна томографія показала, з чого була зроблена помада.

"Червоний колір зазвичай служить в якості об'єкта поклоніння, символізуючи кров, а серце – центр кровообігу – один з головних органів," – зазначив Ян Імін.

Кладовище Сяохе вперше виявлено в 1930 році групою шведських вчених, однак археологічні роботи на ній почалися лише в 2002 році. Перші ж дослідження показали, що тут поховані люди зі світлим волоссям – це дозволило дослідникам припустити, що генетичне змішання жителів Сходу і Заходу відбувалося ще до нашої ери.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme