Доходи від акцизу на Хмельниччині зросли майже вдвічі

Цьогоріч за рахунок акцизного податку бюджети отримали 281 мільйон гривень
Доходи від акцизу на Хмельниччині зросли майже вдвічі
Доходи від акцизу на Хмельниччині зросли майже вдвічі

Бюджети місцевих громад Хмельницької області за рахунок реалізації підакцизних товарів у роздрібній торгівлі поповнились на 281 мільйон гривень, повідомляє Depo.Хмельницький.

"Сума надходжень перевищила очікувану на 34,3 мільйона гривень, а порівняно з минулорічними показниками – темп росту склав 177 відсотків, що більше на 112 мільйонів гривень," – інформують в прес-службі ДФС області.

Загалом бюджетні надходження з роздрібного акцизного податку складається з реалізації алкогольних напоїв – 23%, від продажу тютюнових виробів – 17% та платежів від збуту нафтопродуктів, питома вага яких охоплює 60%.

Найбільше акцизного податку надійшло на території обслуговування ДПІ у  Хмельницькому – понад 113 мільйонів гривень, по Кам‘янець-Подільській ОДПІ – 64 мільйони гривень, у Славутській ОДПІ – 44 мільйони гривень, у Красилівській ОДПІ сума роздрібного акцизу склала більше 40 мільйонів гривень.

Як зазначають в ДФС, в результаті бюджетної децентралізації сплата акцизного податку з роздрібного продажу стала досить важливою складовою у доходах скарбниць територіальних громад. При цьому першорядну роль тут відіграє активна позиція їх керівників та представників громадськості, а також його прозоре та якісне адміністрування. Також рівень сплати акцизу залежить від споживання напряму залежить від цінової політки цих товарів.

Цьогоріч на місцях отримують стабільні ресурси з наповнення – у середньому понад 30 мільйонів щомісяця.

Більше про події Хмельниччини читайте на Depo.Хмельницький

Слідкуйте за нашими новинами в соцмережах і долучайтеся до наших груп ВКонтакт