ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Дитяча медицина Хмельниччини показала себе з кращого боку

Хмельницька обласна дитяча лікаря пройшла акредитацію закладу та підтвердила "вищу кваліфікаційну категорію"
Depo.
6 серпня 2015 10:01
ФОТО: depo.ua
Дитяча медицина Хмельниччини показала себе з кращого боку
Дитяча медицина Хмельниччини показала себе з кращого боку

Днями відбулась акредитація Хмельницької обласної дитячої лікарні, повідомляє Depo.Хмельницький із посиланням на Обласний центр здоров'я.

Акредитаційна комісія очолив, до складу якої увійшли й представники Міністерства охорони відзначили, що, педіатрична служба Хмельницької області представлена на достойному рівні.

Саме у цьому закладі медична допомога маленьким подолянам надається на третинному рівні, тобто обласними дитячими вузькими спеціалістами.

" На сьогоднішній день, в Україні, медична допомога на місцях діткам надається сімейними лікарями в Центрах ПМСД, з яких лікарів -педіатрів витісняють на вторинний та третинний рівні", - каже професор, головний дитячий позаштатний спеціаліст МОЗ зі спеціальності "Педіатрія" Ігор Ященко. - За своєю суттю сімейна медицина - це осучаснений варіант земської медицини. Для сільської місцевості загальна лікарняна практика - дійсно найбільш прийнятний варіант, проте великі міста, мегаполіси, - зовсім інша річ. Для них перехід до сімейної медицини - це крок назад, це руйнування чинної системи надання медичної допомоги, системи якості і доступності".

І найбільше ця "реформа заради реформи" вплинула на педіатричну службу.

Хороший педіатр формується роками, з першого курсу педіатричного факультету, свідомо вибравши для себе дитячу медицину, а не за 1-1,5 місяця викладання педіатрії на курсах сімейної медицини.

З вересня цього року в вищих медичних вузах планується закриття педіатричних факультетів, відкриття яких у 90-х роках набирало великих обертів, і це обернеться для медицини дефіцитом досвідчених кадрів.

Цілеспрямоване знищення педіатрії відобразиться на дитячому здоров'ї.

Також Ігор Ященко відмітив, не дивлячись на проблеми, які є сьогодні у медицині, а саме в педіатрії - нестача кадрів, імунопрофілактика, дитяча смертність, Хмельницька область показала себе з кращого боку - проведенням профілактики та раннього виявлення захворювань, якісною диспансеризацією, стабільними показниками, досягнутими індикаторами служби, покращенням умов перебування маленьких пацієнтів у дитячих закладах.

Більше про медицину читайте на khm.depo.ua