Три "шерифи" на 60 громад: Як поліція вписується в реформу децентралізації на Хмельниччині

На Хмельниччині створили замість колишніх 20 районів три. До цього адміністративно-територіального устрою й пристосовуються правоохоронці

Валентина Моісеєнко
Шеф-редактор регіональної редакції Depo.Хмельницький
Три "шерифи" на 60 громад: Як поліція вп…

У липні 2020 року нардепи проголосували за постанову "Про утворення та ліквідацію районів". Згідно з документом, утворено в Хмельницькій області замість 20 районів - три: Кам'янець-Подільський, Хмельницький та Шепетівський. Ці новоутворені адміністративні одиниці поглинули колишні. Така зміна викликала й необхідність реформування правоохоронних органів.

Відтак, уже в січні 2021 року в ГУНП області почали утворювати нові структури, які б працювали на місцях.  Тепер у новоутворених раянох будуть працювати районні управління поліції. Колишні ж відділки переберуть на себе превентивну роботу.

Повноцінно має запрацювати й проект "Поліцейський офіцер громади", який стартував ще торік. Мета проекту - забезпечення кожної ОТГ офіцером поліції. Поліцейський офіцер громади - це офіцер поліції, який орієнтований на вирішення безпекових проблем саме своєї територіальної громади. Місцеві громади фінансують приміщення, а зі сторони Нацполіції – оснащення, автомобілі, рації та інше.

"У нас є низка приорітетних напрямків: втілення програми протидії злочинності, надання поліцейських послуг, забезпечення безпеки дорожнього руху, удосконалення професійних навиків особового складу, їхнього соціального забезпечення, удосконалення технологій, насамперед, у криміналістиці і превенції, - каже начальник Головного управління Національної поліції Хмельницької області Руслан Герасимчук. Наше завдання оптимізувати роботу і швидко приймати рішення."

пресс конференція поліції

За словами головного копа області, закінчився "детективний" проект, тепер повернулися до системи, в якій знайшлося місце працівникам карного розшуку і слідства. Що ж стосується колишніх відділень поліції, що працювали в районах, вони головно переберуть на себе блок превентивних функцій.

Остаточної структури переформатованої поліції поки немає, в ГУНП обіцяють розповісти все остаточно десь на початку лютого. Тим часом уже демонструють раніше анонсовані керівництвом МВС мінімізацію поліцейських відділень.Залишається незрозумілим і питання, чи будуть дотримані правила швидкого доїзду  патрулів до місця подій, чи будуть доступні відділки для людей, щоб вони могли прийти і написати заяву тощо. Та й чим поліція займатиметься "на місцях" і як вона цим займається і чи достатньо в неї необхідних інструментів, щоб забезпечувати краянам безпечне життя, - поки питання риторичні. 

У Хмельницькій області нових очільників районних управлінь уже призначили. Хоча й з кадрами у "нової поліції" хронічні проблеми, однак тут на посади знайшли досвдчених правоохоронців, які до того ж чималий час пропрацювали в правоохоронній системі області. Чимало закидів у бік реформ в МВС було саме стосовно "відсіювання" старих кадрів та недолугості нових. Можливо зараз нові-старі копи зможуть реалізувати намічені у столиці зміни й макмимально забезпечити такі бажані для людей спокій та законність.

полковник Василь Шкіндюк

Першим на посаду начальника райуправління поліції в Кам'янці-Подільському прийшов днями полковник Василь Шкіндюк, який з 2000 ро­ку пра­цює в пра­во­охо­рон­них ор­га­нах. Пер­ші ві­сім ро­ків служ­би ми­ну­ли на Іва­но-Фран­ківщи­ні, ін­ші - на Хмель­нич­чи­ні. У його район входить 15 тергромад, де проживає 287,6 тисяч краян.

полковник Василь Птащука

Потому колективу представили уродженця Хмельниччини, очільника найбільшого районного підрозділу – Хмельницького – полковника Василя Птащука. У його підпорядкуванні майже тисяча копів і безпека обласного центру.  Цей керівник у ротаціях очолював неодин підрозділ в області, в тому числі й цей, але в іншій територіальній конфігурації. Тепепр територія обслуговування його підрозділу складається з 27 тергромад з 684 тисячами жителів.

полковник Анатолій Чубенко

Останнім, але цього тижня, до роботи приступив очільник райполіції середнього за всіма показниками – Шепетівського району, полковник Анатолій Чубенко. Дотепер він був начальником Красилівського відділу поліції.  У нового керівника – 18 ОТГ із населенням 283,3 тисячі. 

Анонсуючи ж зміни в структурі поліції, Голова Нацполіції Ігор Клименко говорив про плани скоротити кількість відділень та станції по всій Україні. За його словами, наступним кроком стане підбор достатньої кількості людей, аби забезпечити розкриття легких злочинів дізнавачами. Проте він зауважив, що базові підрозділи поліції все ж таки будуть займатися розкриттям тяжких злочинів середньої тяжкості.

А ще - обіцяв, що нова структура відомства буде презентована найближчим часом, підкресливши, що вона "буде відрізнятися від тієї "радянської" моделі, яка є сьогодні".

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme