Депутати Хмельниччини просять столичну владу захистити малий та середній бізнес

Відреагували депутати на потреби підприємців, які просили місцеву владу посприяти вирішенню проблем

У ході пленарного засідання двадцять третьої сесії Хмельницької обласної ради на розгляд депутатів з ініціативи голови облдержадміністрації Вадим Лозовий було винесено питання щодо прийняття двох звернень до центральних органів влади задля захисту інтересів малого та середнього бізнесу Хмельниччини, передає Depo.Хмельницький.

Обговорили звернення до Кабінету Міністрів України та Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, стосовно скасування вимоги щодо оснащення непромислових споживачів, річний обсяг споживання газу яких менше 10 тис.куб.м, засобами дистанційної передачі даних та звернення до Верховної Ради України щодо запобігання надмірному тиску на малий та середній бізнес.

Представники бізнесу систематично висловлюють стурбованість, що їм доведеться витратити чималі кошти на підготовку проектної документації та закупівлю приладів, а у деяких випадках і нових лічильників. В області є близько 5 тисяч суб'єктів господарювання, яким у випадку невиконання вимог постанови може бути припинено газопостачання.

Також під час цього заходу підприємці скаржилися на випадки надмірного тиску з боку контролюючих органів під час проведення перевірок з питань дотримання законодавства про працю та податкового законодавства.

За словами голови ОДА Вадима Лозового, для бізнесу, який веде свою господарську діяльність у правовому полі, мають бути створені максимально сприятливі умови, а будь-які спроби тиску на нього мають бути обмежені. Саме такою є позиція Президента, Верховної Ради та Кабінету Міністрів, про що свідчить ціла низка нормативних актів так званої ініціативи "Маски-шоу стоп", які покликані полегшити роботу суб'єктів господарської діяльності та запобігти надмірному тиску на них.

Після обговорення на сесії, більшістю голосів депутати обласної ради підтримали обидва звернення.

Нагадаємо, 21 грудня, на пленарному засіданні 23-ї сесії більшістю голосів облрада схвалила обласний бюджет Хмельницької області на 2019 рік. А ще вирішили перенести на наступний рік пиватизацію 12 об'єктів спільної власності ОТГ.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький