Де-юре: Стартував призов, та в армію нікого не беруть

З початком травня в Україні мали б строковиків забирати до війська. Проте, фактично навіть призовні комісії не запрацювали

Де-юре: Стартував призов, та в армію нік…
Фото ТСН

Уже 1 травня в Україні мав би стартувати весняний призов, який цього року відповідним Указом президента України перенесено на місяць пізніше. Проте, його поки відтерміновують і причиною тому є коронавірус і обмеження, які введені в країні через його поширення.

За словами заступника Хмельницького обласного військового комісара підполковника Олега Поповича, якщо раніше у військо на весні призивали з квітня до червня, то цієї весни призов триватиме з травня, але лише після скасування карантину, і до липня включно. Медичні комісії розпочнуть свою роботу лише після завершення чи обмеження карантинних заходів. Поки це 11 травня, але остаточно цю дату визначать в Кабміні з огляду на ситуацію з поширенням COVID-19.

Разом з тим, юнаки Хмельниччини вже наступного тижня отримуватимуть перші повістки. Та й рознарядки військомати уже мають і всю підготовчу роботу фактично завершили.

"Запрошення" до військкоматів в області отримають більш як 19 тисяч жителів Хмельниччини і лише 630 з них вдягнуть солдатські однострої за планом. Хлопці служитимуть у різних військових підрозділах по усій території держави, за винятком території ООС: 365 проходитимуть службу у Збройних Силах України, 265 направлять до інших військових формувань - це Національна гвардія, Державна служба спеціального транспорту, і Державна прикордонна служба України.

"Відповідно до закону України призову на військову строкову службу підлягають громадяни віком від 18 до 27 років. Загалом, виклику до призовних дільниці в Хмельницькій області підлягає більш ніж 19 тисяч призовників, - повідомив підполковник Олег Попович і додав, що усі строковики проходитимуть службу виключно у пунктах постійної дислокації військових частин, чи на навчальних полігонах. – Жоден солдат призваний на строкову службу не залучатиметься до виконання завдань у районі Операції об’єднаних сил на Сході України, - наголошує офіцер.

Лише після завершення карантинних обмежувальних заходів поноцінно запрацюють призовні та медичні комісії. В облвійськоматі сподіваються, що призов пройде, як завжди на Хмельниччині, активно і з виконанням усіх планових показників. Хмельниччина попередню – осінню, призовну кампанію завершила достроково, відправивши до війська 590 строковиків.

 


 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"