Де взявся вираз "Слава Україні"

Історики стверджують, що вислів "Слава Україні" з’явився у кінному полку так званих "Чорних Запорожців"

Де взявся вираз "Слава Україні"…

Це була збройна формація армії УНР, яка діяла впродовж 1918-1920 років на теренах України. Виборюючи її незалежність, повідомляє Depo.Хмельницький з посиланням на frankivchany.

Але тоді відповіддю лунало – "Козакам слава!". Також можна знайти інформацію, що за часів ІІ Гетьманату Павла Скоропадського використовували аналогічну фразу "Слава Україні! — Гетьману слава!"

Обидві частини привітання з’явились неодночасно. Згідно з істориком Володимиром В’ятровичем, “Слава Україні” ввійшло до українського лексикону у 1920-х роках, що, до речі, було задовго до появи ОУН і УПА (і до приходу фашистів та Гітлера до влади теж). Інформаційними просторами блукає уривок з книги Юрія Горліса-Горського, де він пише, що почув цю фразу від кількох повстанців "Холодного Яру". У них тоді було заведено, вітатись "Слава Україні!" А відповідати потрібно було "Україні слава!"

У 30-х рр. ОУНівці почали використовувати вже відоме всім нам привітання. Частинка "Героям слава!" стала свідченням глибокої шани до людей, які віддали своє життя у боротьбі за батьківщину. Повстанці таким чином передавали пам’ять про цих бравих бійців майбутнім поколінням.

Активне розповсюдження "Слава Україні!" здобула в 40-50 роки, коли повстанський рух був досить розповсюдженим.

Потім гасло Слава Україні стало чимось таємним та забороненим, як і вислів "Бережіть ліси вони нам ще знадобляться".

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme