Де чатує смерть у вогні на жителів Хмельниччини

В ОДА відбулося засідання обласної комісії техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій. Ситуація, м'яко кажучи, тривожна

Де чатує смерть у вогні на жителів Хмель…

Посадовці облдержадміністрації проаналізували ситуацію зпротипожежною безпекою в області і вона не додає оптимізму. За останні чотири роки на об’єктах з масовим перебуванням людей Хмельницької області виникло 17 пожеж, з яких 9 в закладах освіти, 3 – в закладах культури, одна пожежа в лікувальному закладі та 4 на інших об’єктах. Загиблих та травмованих на пожежах не було. 

"Невиконання вимог пожежної безпеки та фінансування протипожежних заходів на всіх рівнях за залишковим принципом в області далеко непоодинокі. Внаслідок цього в області із 1700 об’єктів з масовим перебуванням людей, 53% об’єктів освіти та 37% об’єктів охорони здоров’я із стаціонарним лікуванням та 58 гуртожитків не обладнані автоматичною пожежною сигналізацією, і цей перелік можна продовжити", - константує нещодавно призначений голова ОДА Дмитро Габінет.

Ситуацію беруться деталізувати надзвичайники. За їхніми даними, на заходи протипожежного захисту об’єктів з масовим перебуванням людей області цьогоріч освоєно 18,5 млн грн, що становить лише 7% від необхідного обсягу фінансування.

Як зазначає перший заступник начальника Головного управління ДСНС в області Дмитро Бондар, на території Хмельницької області функціонує 1741 об’єкт з масовим перебуванням людей, а саме: 1375 – дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладів; 31 – вищий навчальний заклад; 33 – професійно- технічні навчальні заклади; 57 – закладів охорони здоров’я із стаціонарним лікуванням; 28 – закладів соціального захисту населення; 61 – торговельно- розважальний заклад; 102 – гуртожитки та 54 об’єкти транспортної інфраструктури.

За його словами, найгірший стан пожежної безпеки склався у закладах освіти, культури та охорони здоров’я області. Зокрема, із 803 об’єктів освіти, що підлягають обладнанню системою пожежної сигналізації, обладнано лише 376 закладів, що становить 46,8%. Вогнезахисне обробляння дерев’яних конструкцій проведено лише на 147 об’єктах (13,6%), а пристроями блискавкозахисту обладнано 1057 об’єктів (78%).

Що стосується закладів охорони здоров’я, то із 54 закладів із стаціонарним лікуванням, які підлягають обладнанню системою пожежної сигналізації обладнано лише 34 об’єкти (63%). Проведено вогнезахисне обробляння дерев’яних конструкцій лише на 19 об’єктах із 36 (52,7%), 9 закладів взагалі не обладнано пристроями блискавкозахисту.

Найгірший стан стосовно забезпечення пожежної безпеки склався в закладах культури, де системами пожежної сигналізації обладнано лише 62 об’єкта із 1280 (4,8%). Об’єкти соціального захисту області в повній мірі обладнані системами протипожежного захисту, проте у 8 з них потребують дообладнання.

Окремо Дмитро Бондар звернув увагу на стан протипожежного захисту гуртожитків області. За його словами, 58 об’єктів потребують обладнання системами пожежної сигналізації, на 51 об’єкті необхідно виконати вогнезахисне обробляння дерев’яних конструкцій, на 56 об’єктах влаштувати пристрої блискавкозахисту та у 17 будівлях привести в працездатний стан систему внутрішнього протипожежного водопроводу.

У 2014-2017 роках в Україні діяла низка мораторіїв на проведення перевірок, які негативно вплинули на стан забезпечення пожежної безпеки об’єктів з масовим перебуванням людей. Вже цьогоріч надзвичайники провели 1295 перевірок об’єктів з масовим перебуванням людей. За їх результатами до адмінвідповідальності притягнули 1172 керівники. У позаплановому порядку перевіряли 67 готелів, закладів відпочинку та оздоровлення людей, за результатами яких направилидо Адміністративного суду 21 позовну заяву про повне або часткове зупинення експлуатації даних об’єктів, що становить 30% від перевірених об’єктів.

На 16 грудня перевірили 138 об’єктів з масовим перебуванням людей. За їх результатами до адмінвідповідальності притягнули 135 керівників об’єктів. Крім того, із 138 перевірених об’єктів 26 підлягають подачі позову до суду у зв’язку з виявленням суттєвих порушень правил пожежної безпеки, що можуть призвести до виникнення пожежі.

В області також є 37 будівель підвищеної поверховості, обладнаних системами протипожежного захисту, які розташовані в містах Хмельницький – 24, Кам’янець- Подільський – 5 та м. Нетішин – 8 житлових будинків. Тут позапланові перевірки виявили 509 порушень вимог пожежної та техногенної безпеки. В 11 будинках системи протипожежного захисту демонтовані;  у 18 будинках системи протипожежного захисту та внутрішній протипожежний водопровід знаходяться у неробочому стані, а також потребують капітального ремонту внутрішньобудинкові електромережі; у 15 будинках необхідно влаштувати та у 6 відремонтувати пристрої блискавкозахисту.

Зрештою до адмінвідповідальності притягнули 24 посадових особи та подали до адмінсуду дві позовні заяви щодо зупинення експлуатації будівель підвищеної поверховості.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme