Далай-лама XIV вперше поспілкується з жителями Хмельниччини у прямому ефірі

Духовний лідер Тибету, Лауреат Нобелівської премії миру спочатку звернеться до всієї України, а потім відповідатиме на запитання

Далай-лама XIV вперше поспілкується з жи…

Лауреат Нобелівської премії миру Далай-лама XIV 20 жовтня вперше поспілкується з українцями у прямому ефірі, передає Depo.Хмельницький.

Він проведе годину онлайн — звернеться до всієї України, а потім відповідатиме на запитання. Тема розмови — освіта й мир у часи пандемії. Участь у бесіді візьмуть експертка з освітніх політик, міністерка освіти і науки України (2016 — 2020) Лілія Гриневич, фронтмен гурту "Антитіла" та друг Фонду ООН у галузі народонаселення Тарас Тополя, телеведуча каналу "1+1", кураторка проєкту "Право на освіту" Наталія Мосейчук, а модеруватиме зустріч голова Ради ГО "ЕдКемп Україна", співавтор концепції Нової української школи Олександр Елькін. Запитання Далай-ламі може написати будь-хто з українок і українців — їх збиратимуть до 10:00 18 жовтня на сайті події. Етер почнеться о 6:30 через різницю в часі, але його можна буде подивитися в запису.

Спілкування відбуватиметься англійською мовою, супроводжуватиметься перекладом на українську.

Довідка. Далай-лама XIV (ім’я при народженні — Джецун Джампхел Нґаванґ Лобсанґ Єше Тенцзін Ґ'яцо) — 14-й Далай-лама та духовний лідер Тибету, Лауреат Нобелівської премії миру.

Народився 6 липня 1935 року в родині селянина у Тибеті. У віці 2 років був оголошений реінкарнацією минулого Далай-лами XIII. У 1950 році, коли незалежний Тибет був щойно окупований Китаєм, у віці 15 років повністю взяв на себе обов’язки Далай-лами — духовного і політичного лідера країни. Після Тибетського повстання 1959 року був вимушений покинути Тибет, як і тисячі його співвітчизників й оселитися у місті Дармсала на півночі Індії.

З того часу Далай-лама продовжує бути лідером буддійського світу та до 2011 року був головою Уряду Тибету у Вигнанні. Далай-лама XIV ніколи не закликав до насильницького повернення незалежності Тибету, але використовує всі можливості мирного вирішення ситуації. За свій внесок у розбудову миру і гуманізм, захист прав людини в усьому світі у 1989 році отримав Нобелівську премію миру. Далай-лама XIV виступає з лекціями, бере участь у панельних дискусіях, проводить діалоги з представниками різних культур, нації і релігій, відвідує університети і державні установи. Значну частину його діяльності становлять міжрелігійні контакти: він зустрічався з головами християнських ті іудейських церков, духовними лідерами ісламу, сикхізму, індуїзму. З Іоанном-Павлом II він зустрічався 6 разів.

Нагадаємо, у Бангладеш археологи розкопали залишки великого храмового комплексу, побудованого на честь Будди, вік якого, ймовірно, перевищує 1000 років.


 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme