"Чорна" п'ятниця: На Хмельниччині планують 2 квітня оголосити червону зону карантину

Критична ситуація з великою кількістю хворих на COVID-19, заповненістю коронавірусних ліжок та настачею кисню, - все це підвело до потенційного рішення про посилення обмежень

Валентина Моісеєнко
Шеф-редактор регіональної редакції Depo.Хмельницький
"Чорна" п'ятниця: На Хмельниччині планую…

З п’ятниці на території всієї Хмельницької області, швидше за все, запрацює червона карантинна зона з усіма заборонами. Про це сьогодні в один голос заговорили і в облдержадміністрації і в МОЗі.

Гострою ситуація спостерігається в останні пару тижнів, а за три дні - набула катастрофічності. Фіксують щодня близько тисячі нових випадків COVID-19, десятки летальних випадків, розгортають нові ліжка, та все це ніяк не рятує ситуацію. На Хмельниччині другу добу поспіль фіксують 28 смертей, а всього вірус забрав життя у 1156 хворих. Загальна кількість інфікованих з початку епідемії - майже 64 тисячі. Зараз хворіє фактично 12 тисяч краян.

Заступник голови ОДА Сергій Ткачук однією з причин називає безвідповідальність хворих, які перебувають на амбулаторному лікуванні: "Хворі не дотримуються самоізоляції. Поліція буде контролювати і штрафувати за наражання на небезпеку оточуючих. Однак, біля кожного поліцейського не поставиш."

На Хмельниччину уже їде польовий госпіталь у 12 тис. кв. метрів – таку підтримку надали в ДСНС України. Розгорне його на півночі області - у Славуті, близько пів сотні спеціально навчених надзвичайників. Уже в четвер, 1 квітня, підключатимуть усі необхідні комунікації. Обіцяють, що шпиталь повністю з усім необхідним медобладнанням, концентратори теж є - все відповідно до табелю, затвердженого наказом Міністерства охорони здоров’я. Госпіталь є автономним та має можливість розмістити до 120 ліжкомісць, пацієнтів тут прийматимуть з усієї області. Персонал же має працювати місцевий - зі Славути та Шепетівки. Його забезпечує система охорони здоров’я.

Проте, як заявив Сергій Ткачук, медиків вистачить на 50-60 пацієнтів. Більше - "не потянуть". Область дійшла до критичної точки, а як знизити рівень захворюваності, де взяти кисень і медиків - питання поки риторичні.

Вірус став агресивнішим і ускладнення все серйозніші. На Хмельниччині працює 23 заклади охорони здоров'я, де лікують хворих з COVID-19. Тут ліжка заповнені на понад 65% і тут у статистиці лише хворі, без тих пацієнтів у кого підозра на коронавірус. Ще напередодні, коли рахували обидві категорії пацієнтів, ця цифра трохи "не дотягувала" 95%.

"Щодня додають нові місця, але лікарні, як і лікарі, працюють уже фактично на межі, - каже заступник голови облдержадміністрації. - Зараз Білогірську лікарню намагаємося законтрактувати для прийому хворих. Там є умови і медики," - подали всі документи до НСЗУ і чекаємо результату."

За словами Сергія Ткачука, критична ситуація в області із забезпеченням кисню, проблем поки з ШВЛами немає, використовуються близько половині і поки більше не треба. Нагально треба створювати нові кисневі станції. Відтак, облдержадміністрація разом з облрадою зосереджує роботу на тому, щоб усі 10 опорних лікарень, госпіталь ветеранів та інфекційна лікарня були забезпечені кисневими станціями. Збираються знайти гроші в облбюджеті і якраз зараз розглядають усі варіанти.

"Трагедія і катастрофа – все рано чи пізно заповнюється на 100%," - так емоційно висловився Сергій Ткачук про загальну ситуацію з коронавірусом в області.

Тим часом на засіданні уряду міністр охорони здоров’я Максим Степанов заявив: "Хмельницька область може потрапити до червоної зони карантину через зростання захворюваності на COVID-19 та нехтування карантинними заходами. Виходячи з показників, буде переведена на червоний рівень епіднебезпеки".

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme