Чим жила Україна: Двірник у смокінгу та пригоди тульського самовару

Україна – велика країна. Настільки велика, що жителі одного регіону часто не знають, чим живуть і за що хвилюються мешканці іншого 

Наталія Литвинова
Журналіст відділу «Життя» і ведуча блогу Depo.Кухня
Чим жила Україна: Двірник у смокінгу та…

Із весняним натхненням, хорошим настроєм та післявеликодніми зайвими кілограмами провели українці короткий, але бурхливий робочий тиждень. Цікавинки – у дайджесті Depo.ua

Київ

Літаючим поліетиленовим пакетам майже оголосили війну, принаймні на словах. На засіданні комісії Київської міської ради з питань екологічної політики депутати погодили проект рішення про використання поліетиленових пакетів в магазинах. Відтак Київрада рекомендуватиме закладам торгівлі користуватись біологічними полімерними чи паперовими пакетами та багаторазовими торбинами. Та чи приживеться в Україні така практика, хто-зна, бо целофановий пакет – це дешево і сердито, а паперовий – дорожче і незвично.

В одному з київських дворів є екстравагантний двірник, який ламає усі шаблони про усталений образ людей з мітлою та раніше працював у фраку, а тепер виходить на роботу у жовтому смокінгу. Ексцентричний одяг йому подарували сусіди, тож чоловік щоранку дивує випадкових перехожих, прибираючи подвір'я.

Неподалік Михайлівського собору у Києві під час великодніх гулянь кияни помітили вельми цікаву писанку. На декоративному яйці була намальована оголена довговолоса дівчина. Малюнок казкової красуні з-поміж "мімішних" зайців та кроликів, звісно, виділявся. Що-що, а оголену дівчину на великодньому яйці кияни побачити ніяк не очікували.

Донбас

Залізні нерви мають мешканці Краматорська. І добре, коли до міцних нервів додається гострий зір. На тижні жителька міста дорогою на роботу помітила боєприпас без запалу в прогорілому багатті. Що не кажіть, а під ноги дивитись так само корисно, як і довкола.

Тим часом буддист з Донеччини опинився на лаві підсудних через зберігання суміші трав, які він використовував для виготовлення благовонного порошку, який спалюється на вівтарі як підношення Будді. Буддист спеціально збирав карпатські трави, серед яких було й листя конопель, "що ростуть в тіні, з мінімальним вмістом канабіноїдів". Ну і як копам тепер довести безвинність намірів!

Львів

Для львів'ян впровадили нові правила користування тролейбусами і трамваями. "Фішка" нововведення в тому, що контролером може бути не лише працівник ЛКП "Львівелектротранс", як це було раніше, а й "юридична особа, яка в договірному порядку надає послуги Перевізнику з контролю оплати проїзду". Таким чином фактично легалізується контроль, який здійснюють представники ГФ "Патріоти", ЛКП "Муніципальна варта" або інших громадських формувань. На додачу контролери можуть спеціально зупинити трамвай чи тролейбус для здійснення контролю. Жорстоко, але що поробиш!

Післявеликодні забави перетворили центр Львова на мокре місце. Може, в уяві львів'ян, які живуть далеко від великої води, вирувало море, тому "поливаний понеділок" пройшов для них "на ура". Участь у "мокрому святі" взяли більше сотні львів'ян і гостей міста. Ще кілька сотень спостерігали за дійством, не наважуючись перехилити на товариша миску-другу води.

Після теплих днів на Львів насунулась гроза, після якої над містом замайоріла красива веселка. Деякі львів'яни відмітили, це була перша в цьому році райдуга. Перша і напрочуд красива.

Дніпро

Для Дніпропетровщини настала унікальна пора. Ті, хто побував у Криничанському районі області, не могли не вийти з авто, аби не зробити "смачні" селфі на фоні розкішних квітів. Шафрани, крокуси, проліски, горицвіти, сон-трава, козулі – Дніпропетровщина, яку не зачепила промисловість, схожа на весняні Альпи. Для людей, які звикли до життя у великому місті, це саме та оаза, куди, потрапивши раз, хочеться повертатись знов і знов.

У маршрутки №73, яка курсує Дніпром, під час руху відпали двері. Водій маршрутки не став висаджувати пасажирів і продовжив рух за маршрутом у звичайному режимі. Як виявилось згодом, водія згодом від роботи відсторонили. І добре, що під час руху з маршрутки ніхто не вистрибнув.

В Кривому Розі комунальники продемострували новітні українські розробки з укладання асфальту: всього і треба, що утрамбувати його ногами. Після такого одразу віриш, що нормальним дорогам в Україні бути.

Харків

Торговельні центри цього тижня були "гарячою" темою для рятувальників. У Харкові бійці ДСНС перевірили дотримання правил пожежної безпеки у приміщеннях ТРЦ "Дафі" та виявили чимало недоліків. Це і неналежна робота системи димовидалення, і нечіткий порядок оповіщення відвідувачів, і незадовільний стан утримання шляхів евакуації. Закріпили навчання у залі для перегляду фільмів, де рятувальники, за легендою, гасили пожежу. Як то кажуть, "потренувались на кішках", а далі – в бій!

Харківські спортсмени продовжують виборювати звання кращих. На змаганнях з маунтинбайку, які нещодавно пройшли в Ужгороді, харків'яни вибороли 30 медалей: 12 золотих, 11 срібних і 10 бронзових. Окремо радує, що цей екстремальний вид спорту все частіше приваблює дівчат, бо гарна дівчина на велосипеді виглядає ще привабливішою.

Що там наркотики, тютюн, зброя! Таке на кордоні бачать щодня, а от самовар, та ще й тульський, 1870 року виробництва знайти - це таки вдача! У пункті пропуску "Піски" митники виявили саме такий самовар і здивувались, а відносно росіянина, який хотів вивезти його з України без дозвільних документів, склали протокол. Бо якщо в когось вдома і лежить подібна цікавинка, варто пам'ятати: предмети, виготовлені до 1950 року, та твори друку, видані до 1945 року, потребують дозволу для переміщення.

Одеса

В Одесі встановили скульптуру кішці Базарині, яка мешкала на "Новому ринку" та насолоджувалась на повну котячим життям. Ще б пак! Базарина прожила біля м'ясного відділу більше 10 років і важила аж 18 кілограмів. Стільки ж важить і її статуя. Розумна киця, правильне місце обрала.

У чумацьких биків, які живуть у Одеському зоопарку, народилось дитинча. Малюк любить добряче поїсти, багато грається, тулиться до мами і поки не дуже полюбляє фотографуватись. Як зізнались у зоопарку, чумацькі бики вважаються тут чи не найзразковішою родиною: обзаводяться потомством практично щороку і встигли проявити себе як дбайливі батьки.

Напередодні літа на Одещині підсилили боротьбу з нелегальним працевлаштуванням. За даними обласної адміністрації, у першому кварталі наклали штрафів аж на 53,7 млн гривень, позаяк за весь 2017 рік ця сума склала трохи більше 14 мільйонів. Також під час перевірок були виявлені 496 осіб, які не були офіційно оформлені на роботі. Можна лише уявити цифри, якщо порахувати таких людей по всій країні!

Запоріжжя

Не пощастило тим, хто 12 квітня їхав трасою під Мелітополем. Тут через яму на дорозі перекинулася фура, 20 тонн пляшкової олії вивалилось на дорогу. Сама фура навряд чи підлягає ремонту – вона геть розбилася.

Помідори "Потрібний розмір", огірки "Сусіду на заздрість" та "Анулька", перець "Колобок" – яких лише назв не вигадують городники Запоріжжя, аби привабити покупців. Насіння - зрозуміло, що нехитрий крам, але влучна назва свого продукту є запорукою вдалого бізнесу.

Закарпаття

Пригріло сонце, і на підмурок Палацу дітей та юнацтва в Ужгорожді повилазили змії. Повзуча родина у складі великої змії і цілого кубла маленьких приймали сонячні ванни, до людей їм було байдуже. Містяни знімали змійок на відео, але, схоже, плазунам так добре лежалось на сонці, що вони навіть не повертали до людей голів і не висовували на них язика.

В Ужгороді, як і у Києві, на повну силу квітують магнолії. Повз ці дерева неможливо спокійно пройти – навіть коли поспішаєш, знайдеться пару хвилин, щоб постояти і помилуватись. А далі ще, бо скоро буятимуть легендарні ужгородські сакури.

Деякі галявини парку "Синевир" вкрились фіолетовим шафрановим цвітом Гейфеля. Краса неймовірна і важко уявити, що шафран перебуває на межі зникнення. Берегти таку красу треба, а не рвати на коротку забаву.

Вінниця

Митець Микола Шкрабій з Козятина, що на Вінничині, прославився на всю місцину створенням макетів дерев'яних церков. Що вкотре доводить, що ніякі зусилля не лишаться поза увагою, якщо робити їх із серцем.

У Стрижавці Вінницького району зберігся старовинний мармуровий обеліск в пам'ять про полонених турків, які загинули під час Російсько-Турецької війни 1877-1878 роках. Дивно, але пам'ятник не значиться в охоронних списках, про нього навіть не пишуть в путівниках. А обеліск, можна сказати, унікальний. І дивно, і добре, що він дожив до наших днів.

Деякі вінницькі патрульні пересіли з автівок на "залізних коней" та вже несуть велослужбу на проспекті Космонавтів, в Лісопарку та парку Дружби народів. Велопатрулі створили для кращої мобільності копів в місцях масового скупчення людей. Крутячи педалі велосипеда, завжди можна побачити щось таке, що з автівки зазвичай не видно.

Кропивницький

У перинатальному центрі в Кропивницькому народилася трійня – хлопчик та дві дівчинки. За словами лікаря, малюки, незважаючи на особливу вагітність, почувають себе добре, як і їхня мама.

У міськрaді Кропивницького взялись за розробку прогрaми регенерaції пaм'ятки нaціонaльного знaчення "Фортеця Святої Єлисaвети". В першу чергу планують чaстково очистити один з бaстіонів Фортечних вaлів від рослинності. Але точні суми, необхідні нa рестaврaцію, поки невідомі. Як і терміни виконaння робіт. Мовляв, поживете – побачите.

Полтава

З настанням весни у Полтаві розквітло самочинне будівництво, яке і без того непогано себе почувало. Причому у самісінькому центрі. До кінотеатру імені І. П. Котляревського, який є пам'яткою історії та архітектури, добудували "літній майданчик" сусіднього кафе. Попри приписи прокуратури та ДАБІ. "Майданчик", щоправда, більше схожий на капітальну споруду всесезонного характеру. Ну а що: раз по руках не дають, то чому б і не побудувати.

Ще трохи і аеропорт Полтави прийматиме перші рейси. У зв'язку з чим полтавка Олена Бондаренко звернулась до депутатів з проханням залишити панно в будівлі аеропорту або оголосити конкурс серед молодих художників, аби вигадати нову композицію, та дати премію за кращі ідеї, а не завішувати рекламою.

Пощастило керівникам полтавської обласної ради. На черговій сесії обласної ради голові ради Олександру Біленькому присвоїли другий ранг посадової особи місцевого самоврядування, а це плюс 900 гривень до зарплати. Перший заступник голови Євгеній Холод та заступник голови Анатолій Ханко отримали четвертий ранг, а це 700 гривень до зарплати. Хоч і не багато, але ж приємно. Отак надбавка до надбавки – а там вже і непогана чиновницька зарплата.

Хмельницький

Владна "верхівка" Кам'янця креативно запросила всіх бажаючих на відкриття туристичного сезону. Міський голова Михайло Сімашкевич, заступники міського голови Вадим Савчук та Сергій Бабій, секретар міської ради Дмитро Васильянов та керуюча справами Яна Мельничук перевтілились у середньовічних героїв та знялись у промо-ролику. Якби вони ще на роботу в таких костюмах ходили – взагалі б була не мерія, а суцільна казка.

У рамках місячника добровільної здачі зброї 35-річний мешканець Хмельниччини добровільно здав до поліції саморобний пістолет. Чоловік розказав, що пістолет змайстрував власноруч, а набої знайшов поблизу села. Щастить же людям!

Не дарма кажуть, що краса врятує світ. Хмельницькі копи нагородили працівницю місцевого салону краси, яка посприяла поліції у затриманні іноземця, підозрюваного у серії крадіжок. Останнім часом злодії зачастили у такі заклади, хапаючи особисті речі клієнтів та дороге обладнання. Одного злодія затримали саме завдяки пильності працівниці, яка звернула увагу на підозрілого чоловіка, який зайшов до її салону і, пригадавши інформацію про розшукуваного злодія, одразу зателефонувала до поліції.

Крим

Білорусь відмовилась від авіарейсів в окупований Крим. У Мінську посилаються на заборону Європейського бюро Міжнародної організації цивільної авіації. Кажуть, що цей напрямок взагалі не розглядається. І дарма, шо "союзна" держава. З Євросоюзом сваритися куди гірше, ніж просто з "союзом".

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme