Чим жила Україна: Порятунок Мажора, рожева країна та екзорука від школяра

Україна настільки велика, що жителі одного регіону часто не знають, чим живуть їхні сусіди

Наталія Литвинова
Журналіст відділу «Життя» і ведуча блогу Depo.Кухня
Чим жила Україна: Порятунок Мажора, роже…

Незважаючи на "пертурбації" в Офісі Президента, тиждень більшості українців минув у думках про кохання та у передчутті весни. Детальніше про найцікавіше – у тижневику Depo.ua

Київ

Столична епопея під назвою "Шулявський міст" продовжується. На тижні у Кличка заговорили про нове підвищення вартості будівельних робіт на сумнозвісній розв'зці. У ЗМІ пишуть, що загальна вартість мосту може зрости до 1,726 млрд грн. В мерії цю інформацію не підтверджують але і не спростовують.  Кажуть, що нова ціна буде більшою за 1,05 млрд грн, але щоб дізнатися остаточну суму, потрібно дочекатись проекту експертизи.

Кумедне пташеня дрозда знайшли днями в Ірпені. Зазвичай цей птах сідає на гніздо в середині літа, а не лютого, тому сюрприз, що цвірінькає, здивував усіх. Люди, які знайшли птаха, привезли пернатого у "Центр реабілітації диких птахів, де його відгодовуватимуть і намагатимуться врятувати. Головне, щоб инші птахи з ранніх дроздів приклад не взяли. 

Одне лише слово "платіжка" взимку може зіпсувати пересічному киянину добрий настрій. Бо хоч зима і тепла настільки, що і зимою її не назвеш, а декому приходять космічні рахунки. До прикладу, будинок №4 на вулиці Петра Панча б’є усі рекорди зі зростання вартості опалення. За місяць сума у квітанції тут збільшилося більш ніж на 50%. "Кочегарили" у будинку по повній. Люди відчиняли вікна, а тепловикам що – вони свою "норму" спалили.

Донбас

Поїздки на окупований Донбас багато в чому нагадують сюжет з фільму в якомусь "трешевому" жанрі.  В окупованій Горлівці зняли на відео блокпост бойовиків "ДНР", аби показати умови для подорожуючих. Автор відео показав чергу, автомобілі і пішоходів, а також сам блокпост. Таку філію пекла словами важко описати, краще відео переглянути.

На календарі – останній місяць зими, а на Донеччині у Покровську досі стоїть новорічна ялинка. Її хотіли демонтувати раніше, але завадила погана погода. Тож містянам доводиться чекати, поки "пані погода"  перестане вередувати.

На Луганщині створили мультфільм для протидії торгівлі людьми, головним героєм якого є Колобок. Казковий персонаж шукає роботу, але через довірливість і необізнаність потрапляє в неприємні ситуації. Врешті-решт Колобок потрапляє до Лисички-сестрички за кордон. На думку авторів, мультик актуальний в регіоні, де спостерігається негативний трудовий баланс через міграцію населення.

Львів

Не секрет, що закохані здатні на шалені вчинки, а у середині лютого – тим більше. Цього разу здивували 20-річний харків’янин, який працював за кордоном, та 15-річна полька. Хлопець та дівчина покохали один одного, а батьки дівчини були проти таких стосунків – що, враховуючи вік "Джульєти", і не дивно. Дівчина не мала документів, що дають право на перетин кордону, тож юнак запропонував їй зробити це незаконно. Але прикордонники помітили парочку. На хлопця тепер чекає відповідальність. А на дівчину – серйозна розмова вдома.

На Львівщині СБУ затримала двох поліцейських, які підозрюються в організації невеличкого наркобізнесу "в службових цілях". За версією слідства, горе-правоохоронці залучили до "співпраці" наркозалежного. Той отримував наркотики, перепродавав "товар" і надавав інформацію про покупців копам. Ті ж нарощували "результати" роботи відділу. Врешті-решт, "наркокопів" затримали. Теж результат, але вже зовсім іншого віддділу.

Завзятий мешканець Львівщини "в одноколісному пристрої, прикріпленому до борту мотоцикла", – вочевидь, так правоохоронці "обізвали" люльку – під мішком петрушки сховав 35 металевих колб із концентратом для парфумів. І відправився на польський кордон. Вага пахучого вантажу складала 35 кг. Втім, оборудка не вдалася: товар вилучили, петрушка чоловіку не допомогла.

Дніпро

Сніговики, які були в тренді багато років, вже відходять у минуле. Сніг надихає творчих людей на цікавіші інсталяції. У Дніпрі на тижні сніголіпи-жартівники зваяли зі снігу поліцейську автівку, на вигляд майже як справжню. Сніговий об'єкт перетворився на своєрідну фотозону. Яка найбільше сподобалась поліцейським.

У Дніпрі ветерани, обурені хамською поведінкою водія маршрутки №136, який ображав покаліченого війною бійця, влаштували попереджувальну акцію для маршрутників. Вони провели ніжні, але переконливі бесіди із водіями, закликали не хамити і нагадали про свій девіз "Один за всіх і всі за одного!". "Образите або з неповагою поставитесь до ветеранів, ми прийдемо до вас", – написав у Facebook ветеран Андрій Латюк. Маршрутникам краще дослухатися по-доброму...

Гравця "Дніпра-1" Олексія Чичикова побратими вітали з поповненням у родині. Дружина спортсмена народила сина. Товариші викликали Олексія з готельного номеру (команда нині на зборах у Туреччині) і влаштували власний урочистий "коридор пошани" з гучними оплесками. Радість була настільки великою, що цей "коридор" став навіть подвійним – Чичиков пройшов крізь нього в обидва боки.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Напередодні ввечері до Туреччини надійшла радісна звістка з України – дружина Олексія Чичикова народила сина! Щасливі батьки назвали його Григорієм. Товариші футболіста по команді, звичайно, не могли пропустити цю подію повз уваги і викликали Олексія з готельного номеру для привітань. І безпосередньо у коридорі влаштували власний урочистий "коридор" - з гучними оплесками. Радість була настільки великою, що цей "коридор" став навіть подвійним – Чичиков пройшов скрізь нього в обидва боки. Від усією душі вітаємо Олексія та Анастасію з найголовнішою подією у їхньому подружньому житті. Зичимо усій родині, що збільшилася, здоров’я та щастя!

Публикация от SC Dnipro-1 (@scdnipro1)

 

Одеса

Ім'я одеського фотографа Євгена Самученка увійшло до шорт-листа одного з найбільших світових фото-конкурсів Sony World Photo Awards у професійній категорії. Серія робіт "At the Pink Planet", яку він представить на конкусі, була повністю знята в Україні. І ці світлини вражають

Наглядова рада Одеського припортового заводу вирішила обмежити зарплату директора ОПЗ Миколи Синиці, яка становила 650 тисяч гривень, до шести мінімальних посадових окладів працівника основної професії. У пресслужбі Фонду зазначили, що мотивація директора повинна корелюватися з показниками прибутковості, а також підвищенням вартості підприємства. Але до цієї суми ще буде додаватися надбавка за особливий характер роботи та встановлена премія в залежності від результатів ефективності підприємства. Зауважимо, що за зароітки Синиці Наглядова рада взялася не просто так, а з "подачі" самого очільника ОПЗ, який перед тим сам попросив знизити йому зарплату на 10%. 

Чернівці

Вищий антикорупційний суд на тижні обрав запобіжний захід голові Чернівецької обласної ради Івану Мунтяну, підозрюваному в "отриманні неправомірної вигоди". Вигоду цю віе мав за сприяння в передачі в оренду оздоровчого комплексу. У САП наполягали на застосуванні до посадовця запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою з альтернативою внесення застави у сумі понад 15 млн гривень, проте суд частково задовольнив клопотання прокурора САП та скоротив заставу до 10 млн гривень. 

Харків

Вночі 13 лютого у селі Хроли Харківської області екіпаж патрульних намагався зупинити автомобіль, водій якого порушив правила дорожнього руху, а на вимогу про зупинку не відреагував. Почалося переслідування, поліцейським довелось заблокувати рух. Один з патрульних намагався наблизитися до авто, але водій вирішив "прориватися".  Коп здійснив три постріли для зупинки авто, але автівка таки втекла. Пізніше з’ясувалося, що водій самостійно доставив до 25-ї лікарні Харкова пасажира, який отримав два вогнепальних поранення. Згодом поліцейського, який відкрив стрілянину по авто та поранив людину, затримали. Усі матеріали щодо справи передані до Державного бюро розслідувань. Проти втікачів також відкрита справа.

Харківського гвардійця, який у січні 2020 року був у відпустці (без виїзду за кордон України) та мав повернутися до військової частини 30 січня, але зник без вісти, знайшли. Його затримали на території Російської Федерації начебто за незаконний перетин кордону. У прес-службі Східного оперативно-територіального об'єднання НГУ інформацію про затримання гвардійця на Росії підтвердили. Кажуть, що у затриманого навіть не було при собі документів, що посвідчують особу. Дивна поведінка як для туристичного вояжа.

Запоріжжя

На Запоріжжі охоронний статус можуть отримати об’єкти в селі Веселянка, побудовані родиною графа Івана Канкріна. Йдеться про маєток, церкву та школу з обсерваторією. Останню нині рятують від руйнації. У ЗОДА обіцяють допомогти в організації історичних досліджень об’єктів. А за їхніми результатами розглянуть питання щодо надання спорудам юридичного статусу щойно виявлених об’єктів культурної спадщини. 

У Запоріжжі зухвалий власник віконної фірми обшив фасад будівлі на проспекті Соборному, 234, заліпивши справжні вікна будівлі намальованими. Обурені містяни звернулись в Інспекцію з благоустрою, та навідалася до віконної фірми, тож власнику довелось демонтувати рекламні конструкції. Але це ще не кінець. Адже тепер він мусить привести фасад будинку до первісного стану. Тож доведеться попрацювати.

Молочний лиман, який потерпав від зневоднення і засолення, а не так давно був з’єднаний з Азовським морем постійним каналом, майже наблизився до історичної берегової лінії. І це хороший знак, адже саме в цей лиман заходять на нерест піленгаси з Азовського моря. Але в 2019-му зробити це їм не дали: вода стала надто солоною і непридатною для життя.

Закарпаття

Відлуння стрілянини у Мукачеві минулого тижня, коли невідомі напали на місцевого бізнесмена Артура Пашкуляка, якого пов'язують із екс-нардепом Михайлом Ланьом: керівництво поліції міста відсторонили від обов'язків. Проводиться службова перевірка. Саме цього тиждень тому вимагали місцеві депутати. Бо бандити геть втратили страх, а правоохоронці навіть не думали напружуватися.

Відомий ужгородський шоколатьє Валентин Штефаньо створив шоколадну скульптуру сакури "Чотири сезони" вагою 8 кг. Стовбур скульптури створений  із чорного шоколаду, листки – з білого. Символізує воно японське дерево, вкрите снігом, тому має і тематичну підназву – "Сакура під снігом". 

У Тячеві рятувальникам довелось рятувати вісім лебедів, які потрапили у крижаний полон на озері Галамбіца. Похолодало, тож водойма замерзла і птахи втратили можливість плавати на ній. Рятувальники пробили лід, тим самим звільнили птахів. А олені… Олені – це бонус.

Прикарпаття

Винахідливі прикарпатці створили засіб, який лікує ясна. Виглядає він як цукерка, але насправді це суміш воску та прополісу. Начинка створена з термічно обробленого меду. Карамелізований мед і є, як запевняють івано-франківські хіміки, їхнім ноу-хау у боротьбі з парадонтозом. 

Вінниця

У селі Рахни Лісові Шаргородського району досі стоїть пам’ятник на честь російської імператриці Катерини ІІ. На монументі написано "Во славу победы императрицы Екатерины ІІ над Оттоманской Портой в русско-турецкой войне 1791 года воздвигнут сей памятник". Коли встановлено пам’ятник, не повідомляється, але видно, що це відносно недавній новороб. Кому знадобилося в сучасній Україні славити одіозну російську правительку, яка знищила Запорізьку січ, теж цікаве питання.

У місті Погребище на Вінниччині врятували кота на ім'я Мажор. Попри ім'я, життя він вів геть не мажорне, а вуличне, і впав у криницю. Пухнастий не зміг самостійно звідти вилізти, тому команді рятувальників довелось спускатись аж на дно колодязя і визволяти тварину. Врятувалися всі.

Кропивницький

У Кропивницькому притулок для тварин "Щасливий пес" тимчасово зупинив роботу. Причина тому – борги. У притулку зараз не знають, чим годувати тварин, тому поки їх не прийматимуть. Про закриття не говорять, бо в притулку перебуває кілька сотень тварин. 

У Кропивницькому увечері 12 лютого провели автомобільний флешмоб до Дня закоханих. Автівки вишикувалися у величезне серце. Ініціаторам ідеї та водіям довелось витратити на це близько двох годин, а результат найкраще було видно з висоти.

Полтава

У Полтаві занепокоїлись через дефіцит крові. Медики пов'язують нестачу із новорічними святами, коли люди не здавали кров. Вистачає в області лише першої групи з позитивним резус-фактором. Нагадаємо, стати донором крові може людина від 18 до 60 років, яка не хворіє та має вагу не менше за 50 кілограмів. 

У Полтаві поліція завершила досудове розслідування і скерувала до суду справу "Віталіка", який у грудні 2019 року розмахував ножем та погрожував персоналу бару BeerHouse.  "Віталік" не хотів платити за рахунок, тож між ним та офіціанткою виник конфлікт. Чолов'яга лаявся, штовхався і навіть вхопив офіціантку за шию, а потім приставив їй ніж до горла. Приятель намагався вгамувати розлюченого "клієнта", втім, лише на словах. Агресор покидав бар зі словами "Віталік – это самый крутой чувак. Авторитет в этом городе". Аби дізнатися, так це, чи ні, "Віталіка" незабаром чекають в суді.

Хмельницький

16-річний винахідник Ілля Мельник зі Славути на Хмельниччині створив електронну руку. Винахід школяра може використовуватися для робіт з розмінування. Для цього руку потрібно встановити на робота, оснащеного відеокамерами. Картинка з камер передаватиметься на екран, встановлений в безпечному місці. Сапер керуватиме кінцівкою, надівши спеціальну рукавичку. З її допомогою він може дистанційно знешкодити міну або інший вибуховий пристрій, адже механічні пальці робота повторюють рухи пальців в рукавичці на руці людини. 

Директора Хмельницького обласного архіву і колишнього віцемера Володимира Байдича, який восени 2019 року жорстоко познущався над собакою (прив’язав тварину до авто і тягнув її так 1,5 км), звільнили з роботи. Перед звільненням директор архіву ще й отримав догану. Ще минулого року ця історія набула великого резонансу і сколихнула як містян, так і активістів, які навіть обіцяли пікет під обласним управлінням поліції. Але Байдич таки дістав покарання.

Тернопіль

Жителі Тернополя та туристи, які подорожують до міста на авто, точно знатимуть, до якої саме столиці вони прибули. На усіх в’їздах у "файне місто встановили інформаційні таблички "Молодіжна столиця України Тернопіль". Новий почесний статус Тернопіль офіційно здобув 24 січня після перемоги у однойменному Національному конкурсі. Місто визнане  найкращим для проживання та розвитку молоді.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme