Чим жила Україна: Археологічний бум, рекордна підкова та променад диких фазанів

Україна настільки велика, що жителі одного регіону часто не знають, чим живуть їхні сусіди

Наталія Литвинова
Журналіст відділу «Життя» і ведуча блогу Depo.Кухня
Чим жила Україна: Археологічний бум, рек…

У останні дні літа українці намагаються якнайкраще відпочити, нагулятись, набратись сил, аби сміливо крокувати назустріч мріям. Про цікавинки цього тижня, як завжди, у тижневику Depo.ua

Київ

Столичні комунальники підкидають  нові "сюрпризи" ледь не щотижня. Нещодавно відбулися громадські слухання, де обговорили пропозицію "Київводоканалу" щодо коригування тарифів на 2019 рік. Було запропоновано скоригувати три статті витрат в структурі тарифу: заробітну плату, яка є найнижчою в галузі, податок на землю та фінансові витрати. За результатами розрахунків, скоригований тариф на 2019 рік на послуги централізованого водопостачання та централізованого водовідведення становить 21,593 грн куб м (з ПДВ), що на 6% (або на 1,217 грн з ПДВ) вище від діючого тарифу.

Геть не сумно живеться столичним копам. Здавалось, вже бачили все, але такого ще ні. У самому серці столиці біля будівлі Нацбанку помітили водія, який спав у "Мерседесі" з російськими номерами та ще й з відкритою пляшкою горілки. Патрульні бідкались, не могли відкрити двері, навіть хотіли вибити бокове скло, щоб розбудити водія, але вирішили все ж почекати доки він прокиниться.

Вандали знову нагадали про себе. Вкотре "перепало" фонтану у сквері на Сагайдачного, куди халамидники залили мильний розчин. Комунальникам знову додалось роботи: довелось фонтан знову чистити та промивати.

Донбас

У місті Олександрівськ, яке є містом-супутником окупованого Луганська, помітили диких фазанів, які спокійно розгулювали вулицями. Вражає те, що дикі птахи влаштували променад неподалік напівзруйнованого панського палацу, який раніше був візитною карткою міста, а зараз геть заріс травою.

Тим часом окупанти на Донбасі визнали, що мають намір закрити нерентабельні шахти і звільнити  28,4 тисяч працівників. У дослідженні розвитку вугільної промисловості Донбасу сказано, що у 2014 році на шахтах в "Л-ДНР" працювало 112,5 тисяч чоловік (64,4 тис. і 48,1тис.  відповідно). Нові ж звільнення пов’язані з плановим закриттям вугледобувних підприємств.

Окупантів "зробили". Волонтер Юрій Мисягін показав найшвидшу та найуспішнішу бойову операцію ЗСУ за час війни на Донбасі, яка відбулася у Первомайську до оголошення перемир'я. 12 хвилин вистачило нашим військовим, аби ворог на собі відчув всю силу і міць української піхоти. Відео, зняте згори, варте окремої уваги.

Львів

Скандальний забудовник, який прославився на весь Львів тим, що понівечив унікальну мозаїку на легендарному магазині "Океан", запропонував реконструювати її за свої гроші. Але на цьому не все. Забудовник на додачу запропонував передати місту приміщення для відкриття дитячої школи мистецтв. У міськраді ж поки не поспішають із рішеннями і подумують над тим, аби ситуацію з мозаїкою винести на обговорення громади.

Полюбляють встановлювати рекорди і у Львові. Тут у День Державного прапора атлети Федерації стронгмену України змагались у перетягуванні трамваїв "Електрон". Підтримати міцних чоловіків прийшли чимало небайдужих львів’ян.  Встановлювали рекорд рекордсмени світу Володимир Рекша (м. Львів) і Сергій Конюшок (м. Київ). Чоловіки протягнули три трамваї (вагою 92,2 тонни) дистанцією в більш ніж 19 м за 1 хв 45,25 с. Складність полягала в тому, що техніка нова й досі її ніхто не тягнув, але хлопці впорались.

Дніпро

Як слід підготувались до Дня незалежності і на Дніпропетровщині. Тут на Герцівській горі встановили найбільшу металеву підкову. Рекорд навіть потрапив до Національного реєстру рекордів України. Ця підкова "обігнала" навіть львівську. Завширшки вона сягає 3,4 м і має висоту 2,8 м, у той час як львівська мала розміри 2,65 м на 2,65 м. Люди, дізнавшись про таке, зраділи і одразу кинулись робити селфі на новій локації.

У Кам’янському тим часом рано-вранці на порозі станції швидкої допомоги знайшли немовля, до руки якого були прив'язані дві обручки. Хлопчик віком приблизно 1,5-2 місяці лежав у спортивній сумці замотаний у ковдру. Таких історія багато, але кожна з них моторошна.

Модель Ганна Мінюкова з Дніпра порадувала прихильників черговою еротичною світлиною. Цього разу дівчина на Новому мості Дніпра сфотографувалась у будівельному комбінезоні, який вдягнула на оголене тіло і жартівливо підписала, що у такому вигляді вона "контролює роботи".

Митці Дніпра вирішили взятись за монумент кенгуру на вулиці Гончара. Художниця Ліза Басай вже запланувала ремонт цього пам'ятника, пошкодженого вандалами. Монумент був встановлений у 60-роки, але якісь дикуни познущались з нього, відбивши вуха, перетворивши таким чином на динозавра. Художниця ще не визначилась, чи буде пам'ятнику відновлений вигляд кенгуру, чи він залишиться динозавром, але каже, що остаточний варіант буде обговорюватись до найменших дрібниць.

Одеса

На Одещині у одній з військових частин контрактники отримали ключі від кімнат у новозбудованій казармі покращеного типу. Умови тут – що треба, кімнати просто сяють, а обличчя тих, хто буде в них мешкати, також.

Оговтавшись після гучного святкування Дня незалежності, в Одесі на Потьомкинських сходах можна буде написати диктант. Спікером на цьогорічному масовому диктанті буде письменник Любко Дереш. Масовий диктант з української мови запланований на 17:30. Щоб взяти у ньому участь – необхідно обов’язково зареєструватися. Переможці диктанту, які посіли перше місце у 2016-му, 2017 та 2018 роках можуть брати участь поза конкурсом. Найкращі роботи, які будуть написані без жодних помилок, отримують призи.

Харків

У Богодухівському районі Харківської області демонтували пам’ятник Володі Ульянову. Ленін-школяр "сидів" тихенько на подвір'ї школи у селі Шарівка. Але декомунізація дісталась і сюди. До речі, цей монумент був не останнім в області. У Ізюмському районі хочуть скоро демонтувати панно з Леніним, а з будівлі Шевченківської районної ради прибрати серпи та молоти.

Тим часом археологи Харківського національного університету ім. Каразіна в складі Скіфської археологічної експедиції приєднались до розкопок Більського городища на Полтавщині. В одному з двох відкритих курганів на вчених чекала сенсаційна знахідка: поховання дівчини із золотом і зброєю скіфів. Серед виявлених предметів - керамічний посуд, намистини з бурштину та сердоліку, бронзовий браслет, люстерко, золоті прикраси, акінак, сагайдак з бронзовими наконечниками стріл, кістяні псалії та два набори кінської збруї.

У Чугуєві на Харківщині розвалюється будівля Штабів військових поселень. Нещодавно тут обвалилася частина стіни. Очевидці зазначають, що саме в цій будівлі Ілля Рєпін навчався малюванню. Обрушення сталося через два тижні після його ювілею. За словами очевидців, ремонтувати цю будівлю потрібно було давно, але чомусь держава з цим не квапиться.

Запоріжжя

Гігантський пам’ятник бджолі відкрили у селищі із влучною назвою Веселе. Напевно, бджіл тут шанують по-особливому, адже пам’ятник бджолі сягає семи метрів. Найбільше ця бджола припала до вподоби дітворі. Біля бджоли-гіганта фотографуються і дивуються її розмірам.

У Токмаку на тижні горіли покинуті будівлі колишнього заводу Фукса і Кляйнера, збудованого наприкінці XIX сторіччя. Вогонь майже повністю знищив старовинні споруди. Рятувальникам було не просто працювати під час гасіння: пожежний гідрант був розташований далеко від місця пожежі. За фактом загоряння колишнього заводу розпочато розслідування.

До кінця літа лишились лічені дні, проте на пляжах досі панує "курортний настрій". Прискіпливі туристи помітили, що медуз зараз хоч і поменшало, але ті, що лишились, вражають своїми розмірами. Деякі виняткові екземпляри сягають семи або навіть восьми кілограмів. Медузи-корнероти, які раніше зустрічались у Чорному та Середземному морях, тепер плавають і в Азовському, не даючи відпочивальникам спокійно поплавати у воді. 

На Запоріжжі виноград б'є рекорди.  До запорізьких гігантських персиків та помідорів приєдналось велетенське виноградне гроно. Важить воно більше п’яти кіло. З виноградом пощастило цьогоріч Дмитру Ткаченку, який став переможцем конкурсу "Диво-виноград". До цього переможцям попередніх конкурсів вдавалось викохати лозу лише до 3,4 кілограмів.

Закарпаття

Звичайне ужгородське подвір'я, 9-поверхівка, на даху якої ростуть… огірки. Використати частину даху під "присадибну ділянку" вирішив один із містян. Поливає, доглядає, завжди під рукою свіжі овочі для салату має.

Не можуть заспокоїтись і закарпатські гурмани-сировари. На Перечинщині вже варять сир з додаванням лаванди. Кажуть, смак такого сиру неймовірний, а закарпатці тим часом тішаться, "чаклуючи" над новими смаколиками.

Все було б добре, якби не вандали. В Ужгороді, у мікрорайоні Шахта, де щодня джерельну воду набирають сотні людей, хтось зафарбував її у рожевий колір, тим самим зробив непридатною до пиття. Містяни спочатку припустили, що такого кольору воді могла надати марганцівка, або навіть якась отрута. Але що то було насправді, вияснять згодом лише фахівці.

Прикарпаття

Хоч селфі стало зараз невід'ємною частиною життя кожного блогера, іноді процес "самофотографування" призводить до сумних наслідків. Нещодавно на горі Піп Іван туристи, "селфлячись", пошкодили громовідвід обсерваторії. Схоже, що "робіння селфі" у майбутньому треба регулювати законом, аби якось приборкати любителів екзотичних світлин.

Вінниця

Рятувати катакомби в центрі Вінниці взялись жінки. Група небайдужих вінничанок написала Папі Римському листа з  проханням надати копії планів вінницьких катакомб. Оскільки катакомби належали католицьким орденам, то вінничанки припустили, що у Ватикані могли зберегтися плани підземних ходів. Жінки вірять, що їхнє звернення допоможе зберегти спадщину від знищення.

Жмеринчани так скучили за Остапом Бендром, що підписали звернення з проханням повернути  на площу біля вокзалу пам’ятник, який колись став справжньою візитівкою міста. Його встановили на привокзальній площі у 2001 році до 80-річчя виходу роману "Золоте теля", в якому згадується Жмеринка. У 2011 році через реконструкцію площі пам’ятник зняли. Але, як то кажуть, "лід зрушився". На численні прохання жмеринчан місцева влада планує повернути пам’ятник на місце.

Село Носиківка, що на Вінниччині, після симпозіуму народного малярства не впізнати. Майстри розмалювали тут школу, магазин, поштове відділення, хати й ворота. Тепер село має свій неповторний стиль, а жителі багато дивовижних фотозон.

Кропивницький

Тиждень видався багатим на археологічні пам’ятки. Кропивниччина – не виняток. Під час будівництва траси Н-14 Кропивницький-Миколаїв шляховики зачепили два кургани. Служба автодоріг профінансувала проведення археологічних розкопок. Виявилося, що тут знаходиться поховання сучасників біблійного Мойсея. Мешканці і гадки не мали, що таке ховає їхня земля, а фахівці впевнені: тисячі подібних об‘єктів по всій країні просто нищаться.

Але на цьому не все. В області тривають розкопки кургану "Лита Могила" або "Мельгуновського кургану", що датується VII - VI століттям до нашої ери. Дослідники кажуть, що це найдревніший курган степової Скіфії. Після розкопок біля кургану планують поставити пам'ятний знак, на який виділили 2,5 мільйони гривень.

Полтава

На Полтавщині людям не відомо, що таке сум. У лісі нещодавно бачили рідкісного дунайського тритона, занесеного до "Червоної книги України". Хвостатий красень завдовжки сягає іноді 120 сантиметрів, тож, зустрівши такого в лісі навіть найзавзятіший сміливець може добряче перелякатись.

Щойно забули про тритона, як на Полтавщині нашуміли інші тварини. У Чорнухинському районі все частіше згадують диких свиней, які втекли з сараю. Ночами свині нищать городи селян, а іноді навіть нападають на людей. Люди втомились від того, що свині втоптують городи, проте вдіяти нічого не можуть, оскільки ловити чи відстрілювати чужу худобу заборонено законом. Такий от "свинячий" парадокс.

Однією з "найгарячіших" точок для народного гуляння в Україні цими вихідними є улюблений Сорочинський ярмарок. В порівнянні з минулими роками, у 2019-му на відкриття ярмаркового божевілля завітало не дуже  багато людей. Але варто дочекатись дня закриття. Можливо, полтавці та любителі веселих гулянь з інших міст чекають саме вихідних.

Хмельницький

На Хмельниччині символ тисячоліття Полонного, пам'ятний камінь, тимчасово "переїхав". Площу Тисячоліття взялись реконструювати, тому пам’ятний знак поки що постоїть в іншому місці. Коли ж територію облагородять, пам’ятник повернуть.

Копи у селищі міського типу Понінка на Хмельниччини були вражені, коли за один день зареєстрували 27 мопедів та одне авто. І це при тому, що чисельність населення тут становить трохи більше семи тисяч людей. Копи жартома казали, що в цей день у них відбувся імпровізований "мотофест".

Тернопіль

Для учнів та студентів Тернополя є гарні новини. Нещодавно тут підтвердили законність діючих тарифів на проїзд у громадському транспорті. У тролейбусах він становитиме 5 грн при розрахунку "Карткою тернополянина" або проїзним квитком, 6 грн – при розрахунку готівкою або банківською карткою. У маршрутках – 6 грн при розрахунку "Карткою тернополянина" або проїзним квитком, 7 грн – при розрахунку готівкою або банківською карткою. Учні та студенти далі їздитимуть за 50% вартості ( з 1 вересня у комунальному транспорті міста – безкоштовно).

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme