Чим американські освоювачі космосу мають завдячувати хмельницькому вишу

У студентські роки Олексій Пахунов, відповідальний інженер групи програмістів в компанії американця Ілона Маска, полюбляв сидіти на останній парті та ніколи не був надактивним на парах

Валентина Моісеєнко
Шеф-редактор регіональної редакції Depo.Хмельницький
Чим американські освоювачі космосу мають…

Двадцять років тому українець Олексій Пахунов, який нині відповідає за програмне забезпечення пуску ракет та їхнє приземлення в американській компанії SpaceX, здобув фахову освіту в Хмельницькому виші. Чим запам'ятався і взагалі чи запам'ятався студент, нинішня робота якого в США стала справжнім космічним проривом – з'ясував Depo.Хмельницький в Альма-матер Олексія.

Найперше, що з'ясувалося: у студентські роки теперішній відповідальний інженер групи програмістів в компанії американця Ілона Маска, полюбляв сидіти на останній парті та ніколи не був надактивним на парах. Однак більшість предметів знав і досить впевнено почував себе біля дошки.

Можливо, не випадковим став і той факт, що керівником дипломної роботи Олексія був викладач, який також свого часу займався розробкою ракетоносіїв у провідному українське підприємство із виробництва ракетно-космічної техніки в Дніпрі. 

Як згадує кандидат технічних наук і свого часу науковий керівник дипломної роботи Олексія Пахунова Володимир Джулій, студент його хорошому сенсі стлова "доставав", задавав чимало питань, відстоював свою думку і, при тому, демонстрував глибину знань.

"Коли постало питання вибору керівника Олексія, я тоді, в 2000 році, відповідав за програмний напрямок на кафедрі, а так як він більше цікавився космонавтикою та астрономією, то й так ми з ним і спрацювалися", –пригадує Джулій.

А викладач з логічного програмування каже, що для Олексія не було надзадачею фактично незадумуючись розв'язувати скаладні завдання.

"Це виділялося, бо не всі могли такого роду задачі розв'язувати. Видно було, що це його дуже цікавило, він цим жив, це – специфічне програмування, – розповідає професор, декан факультету програмування та комп'ютерних і телекомунікаційних систем ХНУ Олег Савенко. – Він не хизувався і не  демонстрував свої знання. Просто він знав, і коли його запитували – відповідав, показував результат."

Олексій успішно захистив диплом і закінчив Хмельницький національний університет за спеціальністю "інженер комп’ютерних ситем і мереж", проте від пропозиції залишитися в аспірантурі – відмовився. Пробував працювати за кордоном – в Румунії і Данії. Але й там хлопець відчував, що здатний на більше, а тому вирішив податися у США.

Викладачі кафедри кажуть, що в цій професії взагалі, і Олексій це продемонстрував, університет дає лиш основу – але через 5-10 років все змінюється, і той, хто отримав правильну основу, зможе займатися самоосвітою і розвиватися. І якраз на прикладі Олексія Пахунова все "склеїлося": цілеспрямованість, наполегливість і талант.

Олексій спочатку знайшов роботу в Microsoft. Потім – в Google та Chrome Remote Desktop. Згодом на нього вийшов рекрутер зі SpaceX. І вже сім років Олексій – старший інженер з програмного забезпечення. Під його орудою трудяться десять програмістів, які роблять так, щоб усе, що вилітає в космос від компанії SpaceX, вміло точно вийти на задану орбіту, точно зістикуватись і точно приземлитись у заданих координатах.

Його колишній керівник дипломної Володимир Джулій просто в захваті: "Не можна сказати, що 100% програмне забезпечення є запорукою успішного космічного польоту , але 99,9% – на відповідальності програміста."

І хоч Олексій небагато чим може поділитися зі своїми колегами-наставниками з Хмельницького, все ж тут його чекають бодай на приватну зустріч випускників.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme