Через земельні скандали Хмельниччина ще не скоро "побачить" аеропорт

Майже дев'ять гектарів летовища роздали посадовці РДА та Держкадастру
Depo.
9 вересня 2016 10:50
ФОТО: depo.ua
Через земельні скандали Хмельниччина ще не скоро "побачить" аеропорт
Через земельні скандали Хмельниччина ще не скоро "побачить" аеропорт

Задавнені проблеми далеко назад відкинули наміри перших осіб області відновити аеропорт, повідомляє Depo.Хмельницький з посиланням на НГП.

Прокуратура, обласна рада виправлятимуть помилки інших державних органів — РДА і Держгеокадастру, що роздали майже дев'ять гектарів земель аеропорту через суд, який може тривати роками.

12 липня 1995 державне підприємство  "Аеропорт-Хмельницький" отримало 134,8 гектарів для цільового призначення.

З грудня 2002 року аеропорт змінив господаря.  Хмельницька обласна рада своїм рішенням прийняла його до спільної власності територіальних громад як цілісний майновий комплекс.

У процесі всіляких реорганізаційних течій на території летовища діяло три підприємства: ТОВ "Регіональна авіакомпанія "Універсал-Авіа", Львівський регіональний структурний підрозділ "Украерорух" і ПАТ "Хмельницьке авіапідприємство "Поділля-Авіа" .

Через десять років Хмельницька обласна рада ухвалила рішення передати в концесію цілісний майновий комплекс комунального підприємства "Аеропорт Хмельницький". Головне, щоб комплекс працював, реконструювався, а також зберіг працівників.

На тойчас летовище втратило лише 60 соток.

Далі, за 2011-2012 роки керівництво райдержадміністрації роздало 12 земельних ділянок загальною площею 8,47 га невідомим особам для ведення особистого селянського господарства.

Увагу до земельного розбазарення привернули обранці Хмельницької обласної ради, коли у червні 2016 року звернулись до силових структур краю. Після цього почали відбуватися дуже активні процеси довкола відчужених ділянок і аеропорту.

Починаючи з кінця 2002-го, коли обласна рада взяла у держави цілісний майновий комплекс аеропорту, і до сьогодні не було впорядковано земельної документації.

В липні 2016-го обласна рада в парі з облдержадміністрацією кинулися розробляти проекти землеустрою трьох земельних ділянок довкола хмельницького аеропорту. Основна — це 134,8 гектарів для обслуговування будівель і споруд аеропорту.

Дві решти — фактично допоміжні: 0,11 гектарів для обслуговування будівлі метеорадіолокатора і 1,03 гектарів для будівництва очисних споруд.

 Виконувач обов'язків начальника управління Держгеокадастру у Хмельницькому районі Сергій Варченко припускає, що у процесі електронних звірок може так статися, що загальна площа хмельницького аеропорту зменшиться на кілька соток. Це пов’язано із застарілими технічними засобами, якими раніше користувалися геодезисти та земельними при обчисленні площ.