Бюджет, УПА та найчисельніша депгрупа: Що ухвалила Хмельницька облрада на останній сесії 2021 року

На останньому в цьому році пленарному засіданні Хмельницька обласна рада досиділа допізна і опрацювала майже 80 питань порядку денного

Журналіст регіональної редакції Depo.Хмельницький
Бюджет, УПА та найчисельніша депгрупа: Щ…
Хмельницька область має бюджет-2022 / Фото: пресслужба ХОР

Пленарне засідання сьомої сесії Хмельницької обласної ради VIII скликання розпочалося урочисто. Хмельницькі пластуни передали Вифлеємський Вогонь миру депкорпусу, побажавши тепла, миру та злагоди, а також душевного спокою, любові до людей і до світу.

Традиційними для розгляду стали депутатські запити. Обранці продовжили терміни розгляду 33 запитів. Іншим рішенням зняли з розгляду сім депутатських запитів. Підтримали й усі 16 нових депутатських звернень.

Щодо звіту голови облради Віолети Лабазюк, то очільниця акцентувала свій виступ, звісно, на позитиві. Зокрема запевнила, що обласній раді вдалося зберігати стабільність, налагодити консолідовану діяльність депутатського корпусу, демонструвати ті позитивні зміни, яких очікують мешканці області. Вдалася й до статистики: працювало сім сесій, провели вісім пленарних засідань, на яких розглянули понад дві сотні питань, ухваливши за рік 227 рішень.

Голова Хмельницької облради Віолета Лабазюк

"Я пишаюся здобутками нашої злагодженої роботи, за підсумками якої надано підтримку аграрному сектору, закладам охорони здоров’я, освіти та соціального захисту краю, здійснено спільно з депутатами від усіх фракцій виїзди у 56 теріторіальних громад (загалом в області 60 ОТГ, – ред.), що дало змогу ознайомитися з наболілими проблемами територій та визначити подальший напрямок нашої діяльності", – сказала Лабазюк.

Більш багатослівним видався голова облдержадміністрації Сергій Гамалій, звітуючи про свою роботу. Чи не першими його акцентами стала участь області в президентській програмі "Велике будівництво".

Голова Хмельницької облдержадміністрації СЕргій Гамалій

"Реалізовується 19 проектів з обсягом фінансування більше ніж 405 млн грн. В тому числі чотири об’єкта освіти, три спорту, два охорони здоров’я, 10 приймальних відділень, будівництво доріг, – нагадав Гамалій. – З держбюджету 536,3 млн грн надійшло на реалізацію місцевих проектів. З-поміж іншого – на будівництво Палацу спорту в Хмельницькому, басейну в Красилові та на фінансування 112 об’єктів в громадах. За кошти ДФРР реалізується дев'ять інвестиційних проектів на загальну суму більше 189 млн грн."

Обидва звіти депутати фактично одностайно взяли до відома без особливих пристрастей.

Найбільше дискусій викликала програма "Питна вода Хмельниччини на 2022-2026 роки". Звучали закиди і про політизацію програми, і про "договорняки", і лобіювання інтересів лише окремих тергромад, а відтак і заробляння "бонусів" у свого електорату. Зрештою, це ні до чого не призвело, хіба до непланованих перерв.

Без особливих перипетій ухвалили рішення і проголосили 2022-й Роком Української повстанської армії, приурочивши це до відзначення 80-річчя створення УПА. 

Сесія Хмельницької облради

Втомившись, певне, від усіх розмов і голосувань, вже під завісу засідання, що затягнулося до кінця робочого дня, взялися за бюджет-2022 і швиденько його погодили. Депутати 57 голосами "за" схвалили обласний кошторис. 

Як зауважив головний фінансист області Сергій Пенюшкевич, бюджет є базовим, але дасть можливість забезпечити виплату заробітної плати, профінансувати інші соціальні видатки, придбати медикаменти та забезпечити харчуванням школи, лікарні, будинки-інтернати тощо. 

Сесія Хмельницької облради

Прогнозні показники доходів загального фонду обласного бюджету (без трансфертів), у порівнянні із плановими призначеннями 2021 року, збільшено на 9,7% і становлять 1 426,3 млн гривень.  Фактично 89,8% бюджету становлять кошти платників – фізичних осіб. Видатки бюджету – 3,2 мільярди, що на 300 мільйонів більше, ніж торік. 

Структура видатків виглядає таким чином (млн грн):

А ще на наступний рік передбачено нову додаткову дотацію з держбюджету місцевим бюджетам на проведення розрахунків протягом опалювального періоду за комунальні послуги та енергоносії, які споживаються установами, організаціями, підприємствами, що утримуються за рахунок відповідних місцевих бюджетів в сумі 63,7 млн грн.

Ще одним "феєрверком" уже перед тим, як розпрощатися, депутати несподівано об'єдналися в найчисельнішу групу "За безпечне Поділля". До її складу увійшло 29 депутатів – представників кожної політсили. Долучився до них і голова облдержадміністрації. Виявляється, лише сприяння розвитку добровільного пожежного руху та громадської безпеки в області змогло отримати відгук у душі кожного обранця, незважаючи на політичну кон'юктуру. Передувало, правда, цьому ухвалення "Програми сприяння розвитку добровільної пожежної охорони, популяризації добровольчого пожежного руху в населених пунктах Хмельницької області на 2022-2026 роки". 

Сесія Хмельницької облради

А заступник голови ДСНС України Роман Примуш, який з цієї нагоди приїхав на Хмельниччину, наголосив, що створення таких об’єднань на різних рівнях – сталий досвід для країн Європи, а для України це пілотний проект, аналогів якому не має в нашій країні, та приклад для депутатів усіх рівнів.

"Сьома сесія відбулася. Безперечно основним було ухвалення обласного бюджету на 2022 рік. Водночас важко вирізнити важливість питань порядку сесії. Усі схвалені рішення направлені на розвиток важливих сфер життєдіяльності краю. Є багато позитивних змін, втілених ініціатив. Але надалі є ще багато над чим продовжувати працювати", – підсумувала Віолета Лабазюк.

Сесія Хмельницької облради

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme