Британці завершили у Кам'янці тренінг "Організація пошуку саморобних вибухових пристроїв"

Міноборони та НАТО шукають шляхи протидії саморобним вибуховим пристроям

Британці завершили у Кам'янці тренінг "О…
Фото Василь Лабай

Захист військовослужбовців від саморобних вибухових пристроїв (СВП) був у фокусі уваги в Центрі розмінування ЗСУ, повідомляє Depo.Хмельницький за інформацією АрміяInform.

У Кам’янці-Подільському завершився тижневий тренінг із курсу "Організація пошуку саморобних вибухових пристроїв", проведений вітчизняним оборонним відомством спільно з Агенцією НАТО з підтримки та постачання. Лекторами виступали досвідчені британські інструктори.

Внаслідок підриву на СВП загинули чи були поранені чимало українських захисників у Донецькій і Луганській областях, де тривають бойові дії. З 2014-го на Сході країни зафіксовано понад 300 інцидентів із застосуванням противником саморобних вибухових пристроїв, що здебільшого призвело до втрат серед особового складу та техніки. Як і протипіхотні міни, вони є зброєю не вибіркової дії й продовжують завдавати великої шкоди не тільки військовим, а й цивільному населенню.

За словами координатора тренінгу від Міноборони України полковника Сергія Зубаревського, від саморобних вибухових пристроїв важко захиститися, адже їх можна виготовити багатьма способами, використовуючи матеріали, які дозволяють уникнути виявлення пристроями.

"Маємо на меті досягти взаємосумісності сектору безпеки і оборони України з НАТО у питаннях знешкодження вибухонебезпечних предметів та саморобних вибухових пристроїв. Країни Альянсу досягли у цьому напрямку певних зрушень. Україна переймає північноатлантичний досвід протидії СВП", – зазначає полковник Сергій Зубаревський.

В Україні ще немає керівного документа, який би визначав тактику дій і організацію пошуку саморобних вибухових пристроїв. Наразі передбачається розробка військового стандарту з протидії СВП. Цим займається Управління екологічної безпеки та протимінної діяльності Міноборони.

Українські військові навчатимуться найкращих світових практик за напрямком протидії СВП, і якщо їх застосувати у військах і, зокрема, в районі проведення ООС, то це може значно знизити втрати серед особового складу. І надасть можливість застосовувати наші підрозділи у спільних операціях НАТО з підтримки миру. Тоді українські армійці діятимуть відповідно до північноатлантичних процедур.

 Нагадаємо, днями у крижаній воді підводники-сапери Хмельниччини провели вишіл.

 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme