Бойові поранення й стреси: Як лікують службових тварин і тварин переселенців на Хмельниччині

У тилу запрацював єдиний в Україні військовий державний шпиталь ветеринарної медицини

Журналіст регіональної редакції Depo.Хмельницький
Бойові поранення й стреси: Як лікують сл…
Військовий державний шпиталь ветеринарної медицини

Специфічний військовий шпиталь запрацював на Хмельниччині. Маючи відповідну базу та висококваліфікованих спеціалістів, місцева влада зорганізувалася й, отримавши підтримку в столиці, відкрила військовий державний шпиталь ветеринарної медицини.

Лікування домашніх та паркових тварин

"Майже дві доби кішка та собака стресували від вибухів. Вони лякалися, як що десь впаде – ховалися під стіл", – так розповідають про життя своїх чотирилапих друзів під бомбування харків’янки, які перебралися у Хмельницький, Світлана та Лариса. Вони з тваринами звернулися у шпиталь, аби відновити здоров'я своїх підопічних, які непросто перенесли й евакуацію на мирну територію.

військовий державний шпиталь ветеринарної медицинивійськовий державний шпиталь ветеринарної медицинивійськовий державний шпиталь ветеринарної медицини

Фактично з другого дня війни почав працювати спеціалізований військовий шпиталь ветмедицини у Хмельницькому. Хоча ініціатива обласної влади спочатку полягала в тому, щоб лікувати службових тварин ЗСУ, Нацгвардії, прикордонників та інших військових формувань, та надання допомоги одразу розширило свої межі.

Начальник військового державного шпиталю ветеринарної медицини Кирил Чумаков

Як розповідає начальник військового державного шпиталю ветеринарної медицини Кирил Чумаков, вже прийняли більше як 800 тварин, 124 з них пролікували та прооперували.

військовий державний шпиталь ветеринарної медицинивійськовий державний шпиталь ветеринарної медициниЛікування домашніх та паркових тварин

"Був шок, коли на другий день з Харкова після обстрілів привезли кота з відірваною лапою. Як люди його везли зі жгутом так довго – просто неймовірно, – ділиться емоціями лікар. – Ми його прооперували, півтори години це зайняло, бо там усе було передавлено, адже люди не мали навіть де надати допомогу своїй тварині".

військовий державний шпиталь ветеринарної медициниЛікування домашніх та паркових тваринЛікування домашніх та паркових тварин

Навантаження на ветеринарів збільшилося разів у десять, але жодного летального випадку у шпиталі не було. Доводиться тут лікувати й паркових звірів – рідкісних тварин та диких птахів.  Тут є актуальною допомога Хмельницького реабілітаційного центру для диких тварин.

Лікування домашніх та паркових тваринЛікування домашніх та паркових тваринЛікування домашніх та паркових тваринЛікування домашніх та паркових тварин

Як каже очільник центру Сергій Пальохін, трапляються випадки, коли люди просто дорогою в тил підбирають поранених. Приміром як от лебедя з простріленим крилом чи лелеку з розтрощеною лапою. В клініці усіх оглядають ветеринари, надають допомогу, роблять аналізи, а тоді вже тварини та птахи перебираються в реабілітаційний центр.

Керівник реабілітаційного центру диких тварин Сергій Пальохін

Керівник реабілітаційного центру диких тварин Сергій Пальохін

"Якщо доля тварин з зоопарків чи заказників визначена, – вони залишаються в ребцентрі, то ті, кого врятували з дикої природи, якщо після лікування їм дозволяє здоров'я, повернуться на волю", – пояснює Пальохін.

Для диких та домашніх тварин зараз найбільшою проблемою є стрес та травми. Службові ж тварини мають проблеми здебільшого через осколкові поранення, адже вони – на передовій.

військовий державний шпиталь ветеринарної медицини

військовий державний шпиталь ветеринарної медицинивійськовий державний шпиталь ветеринарної медицинивійськовий державний шпиталь ветеринарної медицини

Аби повною мірою віддячити чотирилапим бійцям і належно в якісних умовах їх лікувати й виникла необхідність такого шпиталю.

в.о.начальника управління Держпродспоживслужби в області Сергій Савицький.

В.о.начальника управління Держпродспоживслужби в області Сергій Савицький

"Лікувати наших чотирилапих друзів-вояків, таких же самих як людей, які виконують бойові завдання, отримують поранення – ось головне завдання першого в Україні військового державного шпиталю ветеринарної медицини, – каже в.о.начальника управління Держпродспоживслужби в області Сергій Савицький. – Ідею яка виникла в місцевих фахівців підтримали в обласній військовій адміністрації та погодили в столиці."

Шпиталь працює цілодобово, в операційній надається допомога тваринам фактично в режимі нон-стоп. Задля догляду відкрили й ще один стаціонар.

військовий державний шпиталь ветеринарної медицинивійськовий державний шпиталь ветеринарної медицинивійськовий державний шпиталь ветеринарної медицини

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme