ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Борг за газ "заднім числом" отримали майже 35 тисяч хмельницьких сімей

Торік уряд зменшив удвічі норми споживання природного газу для домогосподарств, не обладнаних лічильниками
Depo.
15 березня 2016 13:37
ФОТО: depo.ua
Борг за газ "заднім числом" отримали майже 35 тисяч хмельницьких сімей
Борг за газ "заднім числом" отримали майже 35 тисяч хмельницьких сімей

Однак суд скасував постанову Уряду і людям по всій Україні, повідомляє Depo.Хмельницький з посиланням на ПЦ.
І, вже заднім числом, нарахували борги за спожитий газ, відповідно до попередніх норм.
Якщо раніше норматив споживання газу домогосподарства, які використовують тільки газову плиту при наявності центрального опалення, становив 6 кубометрів/міс. на одну особу, то після зниження – 3 кубометри. Для домогосподарств з плитою і без центрального опалення норматив був знижений з 9 кубометрів до 4,5 кубометра, а з плитою та водонагрівачем – з 18 до 9 кубометрів.

Далі НАК "Нафтогаз" порахував свої збитки і звернувся до суду. Вищий адміністративний суд визнав постанову Кабміну про зниження нормативів споживання газу для домогосподарств без лічильників недійсною та зобов'язав здійснити доплату за рахунок населення.

Ті громадяни, хто у цей період мав ще пільги або субсидію – мають подвійні неприємності. Очевидно, що крім боргу в газконтору, їм потрібно буде повернути і борг державі.

Олександра Корбут, начальник управління клієнтського сервісу ПАТ "Хмельницькгаз" коментує ситуацію так: " Таким, чином вважається, що данна постанова не є чинною і  є такою, що ніколи не існувала. Ми не маєм права застосовувати ті понижені норми, які були прийняті незаконною постановою до населення. На підставі цього "Хмельницькгаззбут" і відповідно "Хмельницькгаз" повинні здійснити донарахування всьому населенню, у кого немає газових лічильників і застосовувати старі норми, які були затвердженні старою постановою Кабміну №619, яка наразі залишається чинною".

Більше про події Хмельниччини читайте на Depo.Хмельницький