ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Бійцям, що перекрили дорогу у Хмельницькому, нададуть статус учасника АТО. Можливо...

Бійці 7-го батальйону територіальної оборони отримають відповідний статус і пільги, якщо їх прізвища внесуть до наказу штабу АТО
Depo.
15 липня 2015 10:21
ФОТО: depo.ua
Бійцям, що перекрили дорогу у Хмельницькому, нададуть статус учасника АТО. Можливо...
Бійцям, що перекрили дорогу у Хмельницькому, нададуть статус учасника АТО. Можливо...

Як повідомляв Хмельницький. depo.ua, 14 липня у Хмельницькому бійці та їх родини заблокували трасу Н3 "Хмельницький - Житомир".

Військові вимагали надати їм статус учасника бойових дій. Вояки стояли на кордоні Харківської і Луганської областей та несли службу на блок-постах близько року.Повернувся батальйон наприкінці травня без втрат і поранень, фактично участі у бойових діях хлопці не брали.

Близько години люди ходили пішохідним переходом у районі "Виставка" (у напрямку Старокостянтинова), доки не домоглися зустрічі із правоохоронцями та представниками військового комісаріату.

Командир 7-го батальйону Олександр Гащук повідомив про відсутність деяких документів, необхідних для підтвердження перебування військових на лініях зіткнення.
"Оскільки бійці перебували у підпорядкуванні Харківського прикордонного загону, а не штабу АТО, то, відповідно, не потрапила і до наказу штабу. А для отримання статусу учасника АТО витяг із наказу необхідний", - коментує комбат.

Обласний військовий комісар Сергій Присяжнюк не вбачає великої проблеми із тим, щоб роб виправити ситуацію на користь вояків. "7-й батальйон був поряд із сектором А, нема великої проблеми, щоб із цим розібратися. Має бути наказ, що бійці включені до складу сектору і виконували завдання за призначенням. Поки що не пізно, це можна виправити", - пояснив пан Присяжнюк. І додав: щойно документи будуть виправлені, їх розгляне відповідна комісія. Тоді ті бійці, які за законом мають право на статус учасника бойових дій, його отримають.

Що ж, поживемо - побачимо. Нажаль, так уже складається, що солату, який пробув рік у небезпечній зоні, захищаючи рубежі держави і ризикуючи життям, отримати від держави статус учасника АТО набагато складніше, ніж якомусь чиновникові, який кілька разів з'їздив туди із гуманітаркою.

Більше про акції і протести дізнайтесь на khm.depo.ua