Більше 20 мільйоннів рентної плати сплатили лісокористувачі Хмельниччини

Це майже вдвічі перевищує торішні надходження
Depo.
29 вересня 2015 17:02
ФОТО: depo.ua
Більше 20 мільйоннів рентної плати сплатили лісокористувачі Хмельниччини
Більше 20 мільйоннів рентної плати сплатили лісокористувачі Хмельниччини

До бюджетів усіх рівнів від господарників області надійшло 20,6 мільйона гривень плати за спеціальне використання лісових ресурсів, повідомили Depo.Хмельницький в ДФС області.

Відповідно до державного бюджету мобілізовано 8,1 мільйона гривень рентної плати за використання лісових ресурсів, Решту 12,5 мільйона гривень сплачено користувачами природних ресурсів на потреби місцевих громад.

"Плата за лісокористування стимулює комплексне, раціональне використання природних ресурсів, а також  забезпечує узгодження загальнодержавних інтересів з інтересами певних регіонів шляхом збалансованого розподілу коштів, отриманих від плати за природні ресурси, між державним і місцевим бюджетами, - кажуть у регіональному представництві служби.

До слова, об'єктом оподаткування рентною платою є  не тільки деревина, заготовлена в порядку рубок головного користування, але й деревина, заготовлена під час  проведення заходів щодо поліпшення  якісного складу лісів, з розчищення лісових ділянок, вкритих лісовою рослинністю у зв'язку з будівництвом шляхів, трубопроводів  тощо. До цього переліку належать і другорядні лісові матеріали, зокрема,  заготівля живиці, кори, пнів та інших лісових матеріалів та побічні лісові користування, як заготівля дикорослих плодів, грибів, ягід, лікарських рослин.

Більше новин про наповнення місцевих бюджетів читайте на сайті Depo.Хмельницький.