Більш як на 430 млн грн вапняку "начерпали" зловмисники на території одного з заповідників Хмельниччини

СБУ блокувала видобуток корисних копалин на території заповідника. У ході 10 обшуків, проведених в офісних та виробничих приміщеннях компанії та за адресами мешкання підприємців, вилучено документи, що підтверджують протиправну діяльність

Валентина Моісеєнко
Шеф-редактор регіональної редакції Depo.Хмельницький
Більш як на 430 млн грн вапняку "начерпа…
Черпали дармові надра

Служба безпеки України блокувала схему розкрадання природних ресурсів на Хмельниччині. Зловмисники здійснювали незаконну розробку надр на території  природно-заповідного фонду, повідомили Depo.Хмельницький в пресслужбі У СБУ області.

За даними слідства, місцева приватна компанія, основним видом діяльності якої є видобуток корисних копалин загальнодержавного значення, їх перероблення та експорт, самовільно захопила земельні ділянки загальною площею близько 5 га.

Попри те, що значна частина ділянки належить до природно-заповідного фонду, зловмисники організували на ній видобуток гіпсу та вапняку, не маючи необхідних для цього дозволів.За попередньою оцінкою фахівців, з родовищ протиправно вивезено понад 30,5 тисяч тонн корисних копалин. Збитки, завдані державі від цієї діяльності  перевищують 430 млн грн.

Возможно, это изображение (на открытом воздухе)

"СБУ ініціювала низку експертиз для встановлення загальних збитків держави, включно з тими, що завдані екосистемі регіону, - каже речниця правоохоронців Людмила Рябчук. - У ході 10 обшуків, проведених в офісних та виробничих приміщеннях компанії та за адресами мешкання підприємців, вилучено документи, що підтверджують протиправну діяльність."

Тривають слідчі дії у межах кримінального провадження розпочатого за ч.2 ст.197-1 (самовільне зайняття земельної ділянки та самовільне будівництво) та ч.3 ст. 240 (порушення правил охорони або використання надр) Кримінального кодексу України для з’ясування усіх обставин та причетних до оборудки осіб.

Викриття протиправної діяльності здійснювало Управління Служби безпеки України в Хмельницькій області спільно з Головним слідчим управлінням Національної поліції України за процесуального керівництва Спеціалізованої екологічної прокуратури Офісу генерального прокурора.

Нагадаємо, поблизу ХАЕС ділки задарма "начерпали" піску на 78 млн грн. Фахівці ДБР вивчають причетність до незаконного видобутку надр посадовців, які займаються будівництвом Хмельницької АЕС, а також правоохоронців Хмельниччини, які могли прикривати злочин.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme