Безпечні канікули: Правила поведінки якими нехтувати не можна

З настанням літніх канікул та за умов послаблення карантину з’явилася низка загроз, яких потрібно навчитися уникати та попереджати

Безпечні канікули: Правила поведінки яки…
Фото: Shutterstock

Правила поведінки для школярів під час канікул варто знати насамперед батькам, бабусям-дідусям та опікунам, кажуть в поліції Хмельниччини. Розуміти небезпеки варто й іншим дорослим, аби дітлахи не наражали себе на неприємності та не створювали проблем дорослим.

"Непросто було здійснювати нагляд та контроль за дітьми під час карантину, особливо батькам, які працюють. Та з приходом літніх канікул та за умов послаблення карантину додатково з’явилася низка загроз, яких потрібно навчитися уникати та попереджати", – каже старший інспектор з особливих доручень відділу ювенальної превенції ГУНП в Хмельницькій області Марія Баранюк.

Правила поведінки для школярів насамперед варто знати батькам: 

Для тих, хто працює влітку, треба впродовж дня тримати зв'язок з дітьми, які залишилися дома. Зараз це не так вже й важко, адже у всіх є телефони, а для надійності ще й відеозв'язок чи фото можна використовувати.

Якщо діти достатньо дорослі та мають змогу гуляти на природі, треба цікавитися куди саме йде дитина та лімітувати час її перебування задля її ж безпеки. Також варто попросити номера телефонів друзів, з якими школяр виходить на погулянку.

Марія Баранюк радить: "Поясність і ще раз нагадайте правила поведінки на вулиці, перетину дороги, разом з дитиною визначте безпечне місце для катання на самокаті, велосипеді чи скейті. Не забудьте й про засоби безпеки, окрім традиційних шоломів та нарукавників, діти мають мати з собою й захисні маски."

Варто нагадувати й про дизенфекцію рук та соціальну дистанцію в період пандемії. Контроль має бути й інших карантинних обмежень, які ще діють. Якщо ж берете дитину з собою на річку (озеро) чи до лісу, дитина має постійно перебувати в полі зору дорослих. Якщо сумніваєтеся, що справитеся або хочете безтурботно відпочити і покладаєтеся на те, що дитина і так добре плаває чи, приміром, знає ліс, або й нераз бувала у визначеному місці, чи хтось допоможе з інших дорослих у скрутну хвилину, тоді краще залиште дитину вдома. Оманлива впевненість лише сприятиме трагічним наслідкам.

Відпочиваючи на природі (шашлики, рибалка) та вживаючи алкоголь, в жодному разі не пропонуйте спиртне дітям та слідкуйте, що вони самі беруть пити. Алкогольне отруєння дітей здебільшого відбувається через недогляд та недбале ставлення батьків.

Постійно на канікулах нагадувати треба дітям про:

- можливості ураження електрострумом (через цікавість, неуважність або ж необережне поводження з електроприладами чи обірваними електропроводами);

- небезпеку ігор біля водойм та глибоких ємкостей з водою (копанки, криниці, великі резервуари);

- неприпустимість ігор на покинутих недобудовах, кар'єрах, що може призвести до раптового обвалу чи зсуву;

- загрозу невідомих предметів, знайдених на пустках, які можуть бути вибухонебезпечними;

- заборону використання без відома дорослих електро- та механічних приладів, верстатів, агрегатів;

- небезпеку увімкнення без дозволу газових плит та котлів;

- наслідки визирання з відчинених вікон багатоповерхівок, особливо за наявності москітної сітки.

Дитячі ігри, пустощі чи бажання допомогти за відсутності практичних навичок та вмінь можуть призвести до лиха. Окремо обговоріть правила їх поведінки на час відсутності батьків, розкажіть, що потрібно робити у разі, якщо сталася загрозлива ситуація, і залиште номери екстренних телефонів, в тому числі й інших дорослих, яким довіряєте.

"Те, що дорослим здається цілком зрозумілим, для дітей потрібно пояснити, інколи кілька разів. Від цього залежатиме їх безпека та спокій рідних", - нагадує Марія.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"