Бережемося морозів: Як уникнути переохолодження і не захворіти
Коли тіло переохолоджене, то організм стає сприятливим до ГРВІ, до того ж розвиваються органічні зміни в головному мозку і судинах. Але найгіршим наслідком є відмороження частин тіла
- Хмельницький
-
16 січня 2021 13:40

Depo.Хмельницький з настанням мінусових температур зібрав поради, як вберегтися від переохолоджень та залишатися здоровими.
Переохолодження організму медики називають гіпотермією. Це явище характеризується сильним падінням температури тіла, яке спричиняє негативні зміни стану організму. Воно призводить до порушення нормальних процесів обміну речовин і зниження здатності організму поповнювати втрати тепла. Організм може переохолодитися, якщо він втратить набагато більше тепла, ніж виробляє, що відбувається зазвичай при тривалому перебуванні людини на холоді. Особливо часто це відбувається при міцних морозах у поєднанні з підвищеною вологістю повітря та сильним вітром. Також небезпека отримати різке переохолодження організму та всі його наслідки існує, якщо людина провалиться під лід на поверхні вкритої кригою водойми.
Зазвичай переохолодження організму безслідно не проходить, адже від перенесеного стресу захисні сили організму знижуються. При переохолодженні організму будь-якого ступеня тяжкості створюються сприятливі умови для прояву гострих респіраторних захворювань, розвиваються органічні зміни в головному мозку і судинах. Але найгіршим наслідком переохолодження можна вважати відмороження частин тіла і кінцівок.
Тому, краще попередити переохолодження, ніж страждати потім від його наслідків. Існує декілька простих правил, виконання яких дозволить уникнути переохолодження та обмороження.
У холодну пору не варто вживайти алкогольні напої - алкогольне сп'яніння сприяє високій утраті тепла, в той же час викликає ілюзію тепла. Додатковим негативним фактором є неможливість сконцентруватися на перших ознаках обмороження. Не треба й паліти на морозі - паління зменшує периферійну циркуляцію крові і робить кінцівки більш уразливими до дії холоду. Голодний шлунок теж не сприяє виробленню енергії, необхідної для боротьби з холодом.
Треба носити просторий одяг - це сприяє нормальній циркуляції крові. Одягайтеся так, щоб між шарами одягу залишався прошарок повітря, який утримує тепло. Верхній одяг бажано має бути такий, що не промокає. Тісне взуття та відсутність устілки, можуть створювати передумови обмороження. У взуття необхідно вкладати теплі устілки, а замість бавовняних шкарпеток одягати вовняні - вони поглинають вологу та залишають ноги сухими. Не можна виходити на мороз без рукавичок та шарфу. У вітряну погоду відкриті ділянки тіла треба змащувати спеціальним кремом.
У морози забудти й треба про металеві (у тому числі золоті та срібні) прикраси. По-перше: метал охолоджується до низьких температур швидше ніж тіло, внаслідок чого можливе "прилипання" цих предметів до шкіри з виникненням почуття болю та холодових травм. По-друге, перстені на пальцях затрудняють циркуляцію крові та сприяють обмороженню кінцівок. Як тільки-но кінцівки почали замерзати, ними слід негайно починати рухати, не дозволяючи їм мерзнути.
І головна умова профілактики переохолодження - здоровий спосіб життя, відмова від шкідливих звичок та постійне загартовування організму.
Також не варто в холодну пору року захоплюватися дієтами. Щоб не мерзнути, людині потрібно споживати калорійну, поживну їжу. Жодних перекусів бутербродами, частіше готуйте гарячі супи, каші тощо. Додавайте більше таких пекучих спецій, як чорний та червоний перець, імбир, кориця. Вони насправді мають зігріваючий ефект.
Не забувайте про вітаміни. Особливої уваги заслуговують вітаміни А та С. Вони допомагають організму протистояти застуді та захищають шкіру, яка взимку стає особливо вразливою.
Стреси і нервові зриви ще більше допоможуть морозу охолодити вас. Примусьте себе розслабитися: напружте м'язи, а потім різко розслабте їх. Можна знайти й сонячне безвітряне місце і подумати про близьких-рідних, чи згадати приємні моменти життя. Це, звичайно, не є головним, але бадьорості додасть.
І, на останок, рецепт зігріваючого чаю. У звичайний чорний чай додавайте імбир та корицю на кінчику ножа. Отримаємо напій з приємним пряним ароматом. Можна також за бажанням додати шматочок лимону та мед.
Врешті-решт пам'ятайте, що найкращий спосіб вийти з неприємної ситуації - це до неї не потрапляти.
Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький
Всі новини на одному каналі в Google News
- 16:21 Україна на карантині до 30 квітня: Що відбувається (ХРОНІКА)
- 16:20Навантаженість на медзаклади Хмельниччини, що лікують ковідних пацієнтів, зросла
- 14:38 В ООС підірвався боєць з Хмельниччини. Хлопець у важкому стані ФОТО
- 13:19На Хмельниччині ще 237 людей підхопили COVID-19
- 13:11Підсумки доби: На Тернопільщині додалося 218 нових випадків COVID-19
- 11:14На Старокостянтинівщині авто влетіло у відбійник
- 09:36 На Красилівщині автівка злетіла в меліоративний канал з водою. Є травмовані ФОТО
- 08:27Зеленський звільнив двох голів РДА на Хмельниччині
- 07:50У неділю на Хмельниччині задощить, а можливо, й засніжить
- 23:59 В останній день зими українців чекають погодні контрасти
- 21:23На Кам'янеччині сталася ДТП
- 18:12Яка ситуація із COVID-19 по районах Хмельниччини
- 16:50На Рівненщині 35-річний чоловік поліном вбив хмельничанина, який пив горілку з його співмешканкою (ФОТО)
- 16:37Коронавірусні ліжка на Хмельниччині завантажені на 41%, – обласний штаб
- 15:22Очільник поліції Кам'янеччини представив правоохоронцям керівників підпорядкованих підрозділів
- 14:26Ще 246 жителів Тернопільщини підхопили коронавірус
- 12:49На Хмельниччині минулої доби COVID-19 забрав дев'ять життів
- 12:13За доставку газу жителі Хмельниччини боргують 25 млн грн
- 11:06У поліції Хмельниччини з'явився спеціальний підрозділ для боротьби із корупцією