ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Архіваріуси Хмельницького не можуть врятувати вже 12 рік документи після пожежі

До 65 тисяч архівних документів, що постраждали 12 років тому під час пожежі, планують відновити вже цьогоріч
Depo.
2 липня 2015 17:29
ФОТО: depo.ua
Архіваріуси Хмельницького не можуть врятувати вже 12 рік документи після пожежі
Архіваріуси Хмельницького не можуть врятувати вже 12 рік документи після пожежі

Державний архів Хмельницької області планує відреставрувати  до 65 тис. документів, які постраждали внаслідок пожежі у Кам'янеці-Подільському більше десятиліття тому.

Працівникам архіву наразі не вдасться врятувати близько 40 тисяч документів через об'єктивні та суб'єктивні моменти. Темпи реставраційних робіт є досить низькими, повідомляє Хмельницький.depo.ua.

"Силами штатних реставраторів за 11 років вдалося відновити 143,5 тис. аркуша погорілих справ, що становить 5 відсотків. Якщо такими темпами продовжувати відновлення документів, для повного завершення потрібно понад 200 років", - наголошує директор архіву Володимир Байдич. Жодна з відповідних програм не фінансується, відтак просто нема за що проводити роботи.

Навесні 2003 року пожежа сталася в одному з сховищ, яке розташовувалося в Кам'янці-Подільському. Чимало документів згоріли вщент, значна частина пошкоджена вогнем і водою.

Загалом постраждали історичні данні з періоду входження Поділля до Російської імперії до завершення Української революції 1917-1921 рр.

Півтора столітня історія Поділля, схоже, із такими темпами реставрації, втрачена назавжди.

Більше новин про життя Хмельниччини читайте на Хмельницький.depo.ua