UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Антимонопольники звинуватили владу Хмельницького в обмеженні прав перевізників

В АМКУ вважають, що влада обласного центру обмежила конкуренцію на ринку пасажирських перевезень

Антимонопольники звинуватили владу Хмель…

Про це Depo.Хмельницький з посиланням на пресслужбу АМКУ. 

Хмельницьке обласне територіальне відділення Антимонопольного комітету України рекомендувало виконавчому комітету Хмельницької міської ради припинити дії з ознаками антиконкурентних.

У відділенні вважають, що виконком міськради створив умови, котрі обмежують можливість для всіх бажаючих перевізників взяти участь у конкурсі. Відділення встановило, що виконавчий комітет Хмельницької міської ради, як організатор перевезень пасажирів на автобусних маршрутах загального користування в обласному центрі, визначив для перевізників-учасників конкурсу однією з основних умов наявність власної або орендованої виробничо-технічної бази, розміщеної на відстані не більше, як 20 кілометрів від місця формування рейсу.

"У чинних нормативно-правових актах, що регулюють діяльність у сфері транспорту, відсутня норма щодо обов’язкової прив’язки місця розташування матеріально-технічної бази суб’єкта господарювання - перевізника до території обслуговування (місця формування рейсу), – вважають в АМКУ. – Тобто перевізники – претенденти, за умови відповідності інших умов конкурсів з перевезення пасажирів в звичайному режимі руху у м. Хмельницький, мають бути допущені до участі цих конкурсах незалежно від місця розташування їх матеріально-технічної бази".

До того ж, перевізники, які здійснюють діяльність на товарному ринку з перевезення пасажирів на автобусних маршрутах загального користування у районах, що межують з містом Хмельницький, зокрема, Красилівському, Ярмолинецькому, Деражнянському тощо, але виробничо-технічна база яких знаходиться на відстані більше ніж 20 кілометрів від місця формування рейсу, є потенційними конкурентами учасників даних конкурсів, проте не мають змоги взяти у них участь. Крім того, організатор не зазначає, як саме має вираховуватись відстань від місця формування рейсу.

Отже, діями виконавчого комітету Хмельницької міської ради звужено кількість потенційних суб’єктів господарювання - перевізників, які спроможні взяти участь у конкурсах, що може призвести до обмеження конкуренції під час проведення конкурсів з перевезення пасажирів на приміських автобусних маршрутах у Хмельницькому.

Відділення рекомендувало припинити дії, які полягають у необґрунтованому встановленні та застосуванні додаткової умови для участі у конкурсах з перевезення пасажирів на автобусних маршрутах загального користування у Хмельницькому. Про результати розгляду рекомендацій виконавчий комітет Хмельницької міської ради повинен проінформувати АМКУ протягом місяця.

Нагадаємо, АМКУ рекомендував Хмельницькій міськраді навести лад з орендною платою для фінустанов.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"