Активну молодь запрошують на найбільшу в Україні теренову гру “Гурби - Антонівці”

Цьогоріч відзначатиметься 75-та річниця бою в урочищі Гурби, коли Українська Повстанська Армія вийшла на героїчний бій з військами НКВС

Активну молодь запрошують на найбільшу в…

Теренова гра “Гурби-Антонівці” - спортивна патріотична гра для молоді з усієї України цьогоріч відбудеться 2 - 5 травня, передає Depo.Тернопіль.

Щороку на гру збирається більше 350 молодих та активних людей, що не хочуть поринати у буденність, а прагнуть виходити за рамки, випробовувати себе, брати відповідальність та загартовувати тіло і дух. Гра поєднує в собі елементи спортивного та морального вишколу.

"Прожити три дні в небезпечних умовах, постійно пересуваючись та ідучи на компроміс із собою, дається нелегко. Не раз доводиться сумніватися у власних силах ще при заповненні анкети. Але ті, хто все таки наважується зробити цей крок, пізніше розуміють, що перша гра - це збудник хвороби під назвою “Гурби”. Спробувавши раз, сюди обов’язково повертаються знову," - кажуть організатори.

Участь у грі впродовж 17 років беруть участь юнаки та юнки 18-29 років з усієї України, а проходить вона у лісовому масиві біля села Антонівці Тернопільcької області. Тут відтворюють партизанську боротьбу на місці найбільшого бою УПА проти НКВС, змагаються за перемогу та набувають неоціненний досвід командної роботи та поводження в екстремальних умовах.

Саме тут 75 років тому Українська Повстанська Армія вийшла на героїчний бій з військами НКВС. Сили ворогів та технічне забезпечення були в рази більшими. Хоч радянські війська і здобули тактичну перемогу, та це не зламало наших воїнів. Вони проявили незламність духу та відданість країні. Втрати УПА налічували до 100 людей, а вбито повстанцями було більше 900 радянських солдатів, стільки ж поранено.

Українці боролись за незалежність в XX ст. не з такою величезною кількістю солдатів та забезпеченням як Радянський Союз, а діяли методом “партизанки”: застосовували тактику малих груп, нападали зненацька та намагалися обхитрити ворога. Дух історичної боротьби пронизує кожний квадрат терену. Після бою більшовики спалили навколишні села Гурби та Антонівці, а жителів вивезли за те, що підтримували бійців УПА. Проте, уже на початку 90-х років українське село відновилось.Зараз, за офіційними даними, там проживає 25 людей.

"75 років тому молоді та завзятті не побоялись залишити свій дім, змушені захищати свій край. Бо хто як не вони? Почуття обов'язку та відповідальності за Україну було завжди притаманне українцям, - кажуть організатори. - Сьогодні і ми плекаємо у собі цінності українських націоналістів. Ми вшановуємо пам'ять загиблих під урочищем Гурби та пишаємось звитягами УПА. Перед відкриттям заходу учасники урочисто співають Гімн України та гімн ОУН, розгортають державний та червоно-чорний прапори та вшановують пам’ять воїнів УПА."

З нагоди ювілею бою організатори планують запросити до гри команди з різних військових навчальних закладів України.

Гра відбувається у лісі площею 20 км² та триває три доби без перерви, часто найцікавіші події розгортаються саме вночі. За перемогу змагаються 2 курені - “Вовки” та “Леви”. А “життя” учасника - це нарукавна пов’язка. Перемогти - означає здобути найбільшу кількість балів: “вбити” якомога більше суперників, знайти ворожий штаб з прапором та втримати свій. “Вбити” - означає зірвати нарукавну пов’язку гравця у бої, застосовуючи лише прийоми боротьби, без прямих ударів.

Щороку на гру приїжджає декілька сотень юнаків та дівчат із всієї України. Учасники ночують без наметів, організованого харчування немає. Організовує вишкіл Молодіжний Націоналістичний Конгрес, Міністерство молоді та спорту України.

Нагадаємо, торік близько трьох сотень учасників вкотре за відтворювали партизанський бій у тереновій грі.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme